08.09.2015. 17:14
Eiropas čempionātā basketbolā trešo uzvaru B grupā guvusi Serbija, kura šodien mačā pret grupas pastarīti Islandi uzvarēja ar 93:64.

Islandes izlase pirmajās divās spēlēs bija atzīstami cīnījusies ar Vāciju un Itāliju, taču tomēr palikusi bez uzvarām, kamēr Serbija ar lieliski spēlējošo Nemanju Belicu priekšgalā bija apspēlējusi Spāniju un Itāliju. Šodienas mačā līdz ar to izteikts favorīts tālu nebija jāmeklē, un serbi šo statusu apstiprināja jau pašā sākumā, pirmajā ceturtdaļā sametot 24 punktus.

Serbijas treneri varēja atļauties plaši rotēt ar sastāvu un piedāvāt spēles laiku teju visiem, kamēr Islande ar Logi Gunarsona tālmetieniem nepieļaut deficīta pieaugšanu. Taču trešajā ceturtdaļā skandināvu spēki nedaudz izsīka, kamēr zem groziem savu kārtību ieviesa Raduļica un Ognjens Kuzmičs, kurš iepriekšējās spēlēs serbiem palīdzēja visnotaļ mazu spēles laiku. Tas ļāva panākt arī 22 punktu pārsvaru trešās ceturtdaļas beigās.

Arī pie šī visai bezcerīgā rezultāta islandieši rokas nenolaida un turpināja cīnīties par katru bumbu, taču nopietni Serbijas trešo uzvaru neapdraudēja. Serbi turklāt vēl spēles izskaņā izcēlās ar izrāvienu 12:0, atbildot uz Islandes centieniem uzspiest ātru spēli, un mačs noslēdzās ar Serbijas 29 punktu pārsvaru (93:64).

Serbija līdz ar to praktiski garantējusi vietu nākamajā kārtā, kamēr vakarā svarīgas cīņas izcīnīs tās konkurentes. Vācijai spēle pret principiālo konkurenti Turciju, bet Spānija tiksies ar Itāliju.

Serbija šodien savu pārsvaru nodrošināja ar spēli zem groza, no kurienes guva par 28 punktiem vairāk nekā pretinieki (46:18), turklāt jāatzīmē serbu nesavtīgais basketbols - tikai divi no 34 gūtajiem groziem bija bez rezultatīvas piespēles palīdzības. Tiesa, pieļauta arī 21 kļūda, kamēr Islandei vien 15. Serbija grozam uzbruka ar 64% precizitāti, trāpot 78% divpunktu metienu.

(24:16, 18:16, 25:16, 26:16)Serbija: Nedovičs 15 , Raduļica 13, Kaļiničs 12, Kuzmičs 11, Bogdanovičs 9 (7ab, 6rp), Milosavļevičs 8, Bjeļica 7, Milutinovs 6, Teodosičs 4 (6rp), Simonovičs 3, Ercegs 3, Markovičs 2Islande: Gunarsons 18, Beringsons 8, Hermansons 6, Ermolinskijs 6, Sigurdarsons 6, Pālsons 3, Magnusons 3, Stefansons 3, Steinarsons 2