30.10.2017. 18:40

Serbijas izlase Pasaules kausa atlases ciklā uzvarēja D grupā, iegūstot tiesības piedalīties finālturnīrā, kas būs šīs valsts pirmais finālturnīrs pēdējos astoņos gados. Taču ar šo panākumu bija par maz, lai 64 gadus vecais galvenais treneris Slavoļubs Muslins nosargātu savu amatu.

Muslins atlaists, jo, kā vēsta serbu mediji, veicis nepopulāras sastāva izvēles. Viņš vairākkārt izlasē nav izmantojis Sergeju Milinkoviču-Saviču, Romas "Lazio" aizsargu, jo neuzskatīja viņu kā iederīgu savā taktikā. Tāpat Muslins paudis noraidošu attieksmi par izlases sastāva atjaunināšanu pirms Pasaules kausa, izrādot uzticību pieredzējušajiem spēlētājiem.

Serbijai novembrī būs pārbaudes spēles pret Ķīnu un Dienvidkoreju, kurās izlasi vadīs pagaidu galvenais treneris Mladens Krstajičs.

Tikmēr Ungārijai novembrī paredzētas pārbaudes spēles ar Luksemburgu un Kostariku, bet šajos mačos komandu vēl vadīs pagaidu treneris Zoltāns Sēleši, kamēr Lēkenss amatā stāsies pēc šīm cīņām. Lēkensam ir ļoti garš trenēto komandu saraksts, valstsvienību līmenī pa divām reizēm vadot Beļģiju un Alžīriju, bet reizi Tunisiju. Viņa pēdējais darbs bija tieši ar Alžīriju, ko speciālists pēc trīs mēnešu darba atstāja janvārī, kad neizkļuva no apakšgrupas Āfrikas Nāciju kausā.

Karjeras laikā Lēkenss trenējis komandas Beļģijā, Turcijā, Nīderlandē un Saūda Arābijā. Vēl 2015./16.gada sezonā speciālists vadīja Beļģijas augstākās līgas komandu "Lokeren".

Pagājušā gadsimta 70.gados Lēkenss nospēlēja trīs mačus Beļģijas valstsvienības sastāvā, taču vārtus neguva.

Lēkenss Ungārijas izlases galvenā trenera postenī nomainīs vācu speciālistu Berndu Štorku, kurš amatu atstāja pirms divām nedēļām.

Ungārijas 2018.gada Pasaules kausa kvalifikācijas turnīrā spēlēja vienā apakšgrupā ar Latviju, izcīnīdama uzvaras ar 2:0 viesos un 3:1 savā laukumā. Ungāri šajā ciklā sensacionāli ar 0:1 zaudēja Andorai, taču tas neietekmēja viņu vietu kopvērtējuma tabulā, komandai jau prognozējami paliekot trešajai, tomēr otrā pozīcija, kas nodrošinātu iespējas cerēt uz dalību "play-off" kārtā, bija 14 punktu attālumā.

Štorks jau grasījās atkāpties pēc zaudējuma Andorā, taču toreiz nacionālā federācija nepieņēma viņa atlūgumu.

Iepriekš Štorks aizveda Ungāriju līdz dalībai 2016.gada Eiropas čempionātā, kas komandai bija pirmais nozīmīgais turnīrs kopš 1988.gada.

Izmantotie resursi:LETANodens, SIA Aiviekstes 22, Rīga, LV-1019
Rērihs Jānis Rērihs JānisGrieķu-romiešu cīņa, Jostu cīņa, Pludmales cīņa
FTA
Reģistrēties