08.07.2016. 23:40
Serbijas vīriešu basketbola valstsvienība piektdien, 8. jūlijā, uzvarēja Čehijas izlasi ar rezultātu 96:72 un kļuva par otro Rio kvalifikācijas turnīra finālisti. Sestdien Serbija finālā spēlēs pret Puertoriko.

Pirmajā puslaikā izcēlās serbu jaunās zvaigznes. Nikola Jokičs bija lielākais spēks soda laukumā, jau pirmajās minūtēs salādējot čehu grozā visus četrus divpunktu mēģinājumus un pievienojot vienu brīvmetienu. Aizsargs Bogdans Bogdanovičs bija tikpat nekļūdīgs perimetrā, savukārt vēlāk pievienoja arī spožus garāmgājienus un lieliskus dankus. Čehi turējās, pateicoties disciplinētai spēlei un Jana Veselija meistarībai, taču pirmās ceturtdaļas beigās komandas šķīra deviņi punkti – 26:17.

Nākamajā ceturtdaļā iniciatīva nemainīgi palika serbu rokās. Mājinieki vairākas reizes panāca divciparu pārsvaru, bet Jokičs un Bogdanovičs līdz puslaikam divatā sameta 26 punktus. Čehu rindās Veselijam talkā nāca Tomāšs Satoranskis un veterāns Jirži Velšs. Ar kolēģu atbalstu viņi trāpīja svarīgus metienus, desmitminūti noslēdzot neizšķirti, bet puslaikā zaudējot ar deviņu punktu starpību – 45:36.

Puslaikā iemetis tikai 1 no 7 metieniem, pēc pārtraukuma “uzsprāga” Milošs Teodosičs. Eirolīgas čempions trīsarpus minūtēs sameta 11 punktus, tai skaitā trāpīja trīs tālās bumbas – 56:41. “Seton Hall” absolventa Patrika Audas tālmetienam identisku atbildi sagatavoja Nikola Kaliničs. Čehi nepadevās, pēc Velša trīspunktnieka un Audas punktiem ātrās pārejas noslēgumā samazinot starpību līdz desmit punktiem – 63:53. Brīdi vēlāk pirmajā puslaikā sausā palikušais Vojteks Hrubans ar tālmetienu sadeldēja deficītu līdz viencipara skaitlim, taču Teodosičs arī nekavējās izšaut – 68:56. Trešās ceturtdaļas izskaņā viņam pievienojās Kaliničs – 73:58.

Čehu “alley-oop”, kuru ar bumbas triecienu grozā no augšas noslēdza Hrubans, un citiem mēģinājumiem, mājinieki vienmēr atrada atbildi, ceturtās ceturtdaļas sasniedzot 20 punktu pārsvaru – 84:63. Uzvarētāji bija zināmi un atlikušajā laikā skatītāji baudīja labu meistaru piedāvāto basketbola izrādi. Pēdējā minūtē fani sveica spēlētājus, kājās stāvot.

Serbija – Čehija 96:72 (26:17, 19:19, 28:22, 23:14)Serbija: Bogdanovičs 21, Jokičs 19, Teodosičs 16, Raduļica 12, Kaliničs 8, Birčevičs 5, Nedovičs 4, Markovičs 4, Simonovičs 3, Jovičs 2, Štimacs 2, Dangubičs.Čehija: Satoranskis 14, Veselijs 12, Velšs 10, Auda 10, Hrubans 7, Benda 5, Paļiza 5, Šilbs 3, Pumprla 2, Houška 2, Križs 2, Širina.Tiesneši: Daniel Hierrezuelo (Spānija), Fernando Rocha (Portugāle), Emin Mogulkoc (Turcija).Komisārs: Heros Avanesian (Irāna).

Pirmdiena, 4. jūlijsJapāna – Latvija 48:88 (+40)Serbija – Puertoriko 87:81 (+6)

Otrdiena, 5. jūlijsPuertoriko – Angola 91:81 (+10)Latvija – Čehija 71:59 (+12)

Trešdiena, 6. jūlijsAngola – Serbija 60:83Čehija – Japāna 87:71

Piektdiena, 8. jūlijs, pusfināliLatvija – Puertoriko 70:77Serbija – Čehija 96:72

Sestdiena, 9. jūlijs, fināls22:00 Serbija – Puertoriko

Solncevs Valērijs Solncevs ValērijsGrieķu-romiešu cīņa, Brīvā cīņa, Pludmales cīņa