11.09.2013. 23:46

Serbija pieveica Beļģiju ar rezultātu 76:69 (19:18, 21:18, 14:15, 22:18), lai gan nedaudz vairāk kā minūti līdz pamatlaika beigām serbiem bija tikai trīs punktu pārsvars (70:67).

Nedaudz negaidīti, bet Beļģija šo maču iesāka krietni labāk, jau ar pirmajām minūtēm izvirzoties vadībā ar 15:8, taču pēcāk Serbija izlīdzināja mača gaitu, pirmo ceturksni noslēdzot, būdama vadībā ar 19:18. Turpinājumā abas komandas aizvadīja punktos līdzīgu cīņu, bet serbi izšķirošo pārsvaru guva vien pēdējā ceturtdaļā, kad nedaudz vairāk kā septiņas minūtes līdz pamatlaika izskaņai izvirzījās vadībā ar 61:52. Tomēr Beļģija prata atgūties un panāca 67:70, tomēr ar to spēki bija galā un panākumu mačā guva Serbija.

Rezultatīvākais serbu rindās bija Nenads Krstičs, kura kontā 17 punkti, savukārt ar 16 punktiem Beļģijas izlases sastāvā atbildēja Vens Mukubu.

Pateicoties serbu panākumam, šai izlasei tagad otrajā posmā ir trīs uzvaras tikpat mačos, savukārt Beļģija pagaidām cīnās bez uzvarām, kas E apakšgrupā tai dod pēdējo, sesto, vietu.

Kā zināms, trešdien pirmo uzvaru otrā posma spēlēs izcīnīja Latvija, kas sagrāva Ukrainu ar 80:51.

E apakšgrupas kopvērtējumā pašlaik trīs uzvaras ir Serbijai, bet divas - Francijai, kura vēl tikai aizvadīs savu otro maču. Savukārt Lietuvas, Ukrainas un nu arī Latvijas kontā ir pa vienam panākumam, bet Beļģijai uzvaru nav.

Trešdienas vakarā savstarpējo cīņu vēl aizvadīs Lietuva un Francija.

Otrajam turnīra posmam kvalificējās četru apakšgrupu trīs labākās komandas, bet pārējām izlasēm čempionāts noslēdzās. Komandas uz otro posmu ņem līdzi pirmā posma savstarpējās spēlēs izcīnītos panākumus.

Savukārt četras labākās abu otrā posma apakšgrupu vienības dalību Eiropas čempionātā turpinās ceturtdaļfinālā.

Jau vēstīts, ka Latvija pirmajā grupu turnīrā savā apakšgrupā izcīnīja otro vietu ar piecās spēlēs izcīnītiem trim panākumiem.

Pirms Eiropas čempionāta Latvijas Basketbola savienība (LBS) neizvirzīja valstsvienībai konkrētu uzdevumu.

Eiropas čempionāts Slovēnijā ilgs līdz 22.septembrim.