22.07.2016. 13:06
Starptautiskā Basketbola federācija (FIBA) apsver iespēju pārcelt Eiropas U18 čempionātu junioriem uz citu valsti, jo vairākas komandas atteikušās vai gatavojas atteikties doties uz Turcijas pilsētu Samsunu.

Pirms nedēļas, 15. jūlijā, Turcijas lielpilsētās Ankarā un Stambulā notika, visticamāk, inscenēts valsts apvērsuma mēģinājums. Līdz nākamās dienas rītam apvērsumā, pēc britu laikraksta “Telegraph” datiem, gāja bojā 294 cilvēki. Pēc apvērsuma likvidēšanas Turcijas prezidents Tajips Erdogans valstī sāka nepieredzētu varai neuzticamo cilvēku tīrīšanu, piemēram, jau pirmajā dienā tika paziņots par 2745 tiesnešu atlaišanu.

Pārējā valsts daļā, tai skaitā kūrortu zonās, nemieri neizplatījās, taču mediju piegādātās ziņas no Turcijas vairojušas bažas un neuzticību valsts spējām nodrošināt ārzemnieku drošību. Iznākums – vairākas valstis apsver iespēju nesūtīt komandu uz Eiropas U18 čempionātu basketbolā junioriem, kuram no 30. jūlija līdz 7. augustam jānotiek Melnās jūras piekrastes pilsētā Samsunā.

Pirmā paziņojumu par atteikšanos braukt uz Samsunu 21. jūlijā sniedza Serbijas Basketbola federācija (KSS). “Ceru, ka FIBA nolems čempionātu nerīkot Turcijā,” teica KSS prezidents Dragans Džilass. “Nevēloties turēt spēlētājus un vecākus satraukumā, pieņēmām lēmumu nebraukt uz Samsunu, darot to zināmu FIBA un dalībvalstu nacionālajām federācijām.”

Citas federācijas oficiālus paziņojumus pagaidām nav sniegušas, taču neoficiāla informācija vēsta, ka no brauciena uz Samsunu nolēmusi atteikties arī Krievijas junioru izlase. Optimistiskā versija liecina, ka uz Turciju varētu doties ne vairāk par 14 komandām. Tas ietekmētu turnīra izspēles kārtību – ja paliktu 14 komandas, divas no četrām apakšgrupu uzvarētājām automātiski iekļūtu astoņniekā. Tā notika ar Austrālijas meiteņu komandu 2016. gada Pasaules čempionātā Saragosā.

Avoti Latvijas Basketbola savienībā un FIBA ziņo, ka Starptautiskā basketbola federācija apsver iespēju turnīru pēdējā brīdī pārcelt uz citu vietu, piemēram, Spānijas pilsētu Saragosu vai Somijas pilsētu Helsinkiem, kur šogad notikuši vai notiek FIBA jaunatnes turnīri. LBS izlašu direktors Māris Jučmanis telefonsarunā ar Sportacentrs.com apliecināja, ka tiek gaidīts FIBA lēmums.

Latvijas junioriem C grupā pretiniekos tika ielozēta Bosnija no otrā groza, Lietuva no trešā groza un Izraēla no ceturtā groza. Kaimiņos, D grupā, jāspēlē Francijai, Serbijai, Krievijai un Slovēnijai. Pavisam Eiropas čempionātos spēlēs 49 komandas – A divīzijā 16 komandas, B divīzijā 24 komandas, C divīzijā deviņas komandas.

# A grupa B grupa C grupa D grupa
1 Spānija Turcija Latvija Francija
2 Itālija Vācija Bosnija Serbija
3 Horvātija Grieķija Lietuva Krievija
4 Zviedrija Somija Izraēla Slovēnija

Sešpadsmit komandas, sadalītas četrās apakšgrupās pa četrām vienībām katrā, izspēlē viena apļa turnīru. Visas komandas kvalificējas astotdaļfinālam, kur tiek sadalītas astoņos pāros (A1 – B4, A2 – B3, A3 – B2, A4 – B1; C1 – D4, C2 – D3, C3 – D2, C4 – D1). Astotdaļfināla uzvarētāji turpina cīņu par medaļām, zaudētāji cīnās par 9.-13. vietu, lai spēlētu A divīzijā arī nākamgad. Vājākās trīs komandas izkrīt uz B divīziju.

Izmantotie resursi:Кошаркашки савез Србије – Одлука...Boulinga centrs Nonucīši Uzvaras 12, Jelgava, LV-3001
Kučans Vasilijs Grieķu-romiešu cīņa, Jostu cīņa, Pludmales cīņa
FTA
Reģistrēties