15.09.2013. 23:51
E grupas pēdējā spēlē tika noskaidrota galējā izlašu secība pirmajā trijniekā. Gan Francija, gan Serbija jau bija nodrošinājusi vietu ceturtdaļfinālā, taču tikai savstarpējā spēle izšķīra, ka Serbija ieguvusi pirmo vietu, Lietuva - otro, bet Francija paliek trešā.

Par spīti tam, ka spēles likme bija pirmā vai otrā vieta E grupā, abu izlašu treneri samērā plaši variēja ar sastāvu un pārāk daudz savus līderus nenomocīja. Tas gan netraucēja Nenadam Krstičam jau pirmajā puslaikā samest 15 punktus (kopā spēlē 19), kamēr Francijas izlases rindās pēc izcilās rezultativitātes pret Latviju bija vērojami nelieli atplūdi, kas palīdzēja Serbijai uzvarēt ar 77:65 un iegūt pirmo vietu grupā. Otrajā vietā palika mūsu kaimiņi lietuvieši, bet Francija grupu noslēdza trešajā vietā.

Samērā atvieglotā gaisotne nepalīdzēja serbiem soda metienu izpildē, jo izdevās trāpīt tikai 10 no 21 mēģinājuma, taču pārsvars zem groziem un Nemanjas Nedoviča precizitāte no tālās līnijas (3p. 5/8) izrādījās pietiekami spēcīga kombinācija, lai Francija atrastos iedzinējos lielāko mača daļu. Neko nelīdzēja arī Nikolā Batuma vēlīnā aktivitāte un Nando de Kolo pāris veiksmīgi gūtie grozi ceturtajā ceturtdaļā, jo serbi arī pēdējās minūtēs bieži savāca atlēkušo bumbu uzbrukumā un disciplinēti piebremzēja savus uzbrukumus.

Par saviem ceturtdaļfināla pretiniekiem E grupas izlases gūs skaidrību rītdien, kad tiks aizvadītas pēdējās spēles F grupā, kurā pašlaik par savu vietu vēl droša nevar justies neviena izlase, tiesa, dalību ceturtdaļfinālā jau nodrošinājusi Horvātija, Itālija un Slovēnija.

Serbija-Francija 77:65 (19:17, 19:14, 22:20, 17:14)Serbija:Nen. Krstic 19, Nedovic 17, Bogdanovic 14, Gagic 8, Stimac 8, Bjelica 7, Kalinic 2, Micic 2, Andjusic, Katic, Nem. Krstic, MarkovicFrancija: Batum 12, De Colo 12, Ajinca 12, Diaw 12, Parker 10, Diot 3, Gelabale 2, Petro 1, Lauvergne 1,Pietrus, Heurtel, KahudiAtlēkušās bumbas:41:34Kļūdas: 14:10