13.06.2015. 21:48
Serbijas basketbolistes sestdien, 13. jūnijā, izcīnīja otro uzvaru Eiropas čempionātā, pārspējot Horvātijas izlasi ar rezultātu 89:72. Serbietes un krievietes atrodas soļa attālumā no iekļūšanas nākamajā kārtā, kur spēlēs C grupas trīs spēcīgākās komandas.

Horvātietes otro spēli pēc kārtas aizvadīja astoņu spēlētāju sastāvā, taču prata izrādīt sīvu pretestību kaimiņienēm. Braslava Turiča trenētā komanda uzvarēja pirmo ceturtdaļu, savukārt puslaiku zaudēja tikai ar četru punktu starpību – 44:40.

Serbijas sastāva dziļums – Marina Maļkoviča cīņā sūtīja 12 baskebolistes – otrajā puslaikā nosvēra svaru kausus “ērgļu” labā. Trešās ceturtdaļas beigās un ceturtās sākumā komanda veica izrāvienu, iegūstot vairāk nekā 20 punktu pārsvaru.

Latvijas valstsvienībai iespējami divi labvēlīgi scenāriji. Pirmajā jāuzvar Krievija, pirms un pēc tam sagaidot serbu uzvaras pār britu un krievu basketbolistēm, kā arī horvātu zaudējumu Lielbritānijai. Neveiksmes gadījumā jācer uz serbu uzvarām un britu panākumu pret Horvātiju.

Serbija – Horvātija 89:72 (19:20, 25:20, 26:17, 19:15)Serbija: Milovanoviča 18, Jovanoviča 10, Petroviča 9.Horvātija: Boroviča 17, Maziča 16, Ciglara 11.Tiesneši: Fabiana Martinesku (Rumānija), Janušs Čaliks (Polija), Sonja Teikseira (Portugāle).Komisārs: Eleonora Rangelova (Bulgārija).