29.06.2016. 12:47
Latvijas vīriešu basketbola izlases konkurentes cīņā par ceļazīmi uz Riodežaneiro olimpiskajām spēlēm Serbija un Čehija otrdien guva pārliecinošas uzvaras pārbaudes mačos.

Serbija savā laukumā Belgradā ar 91:76 (27:29, 26:17, 22:17, 16:13) uzvarēja Grieķiju, sagatavošanās ciklā izcīnot savu trešo panākumu pēc kārtas. Pirms tam serbi bija guvuši divus panākumus pret spēcīgo Francijas valstsvienību.

Otrdienas mačā Grieķija atzīstami aizvadīja pirmo ceturtdaļu, ko uzvarēja ar 29:27, bet pēc tam salūza, turklāt serbi lielajā pārtraukumā devās ar septiņu punktus pārsvaru (53:46). Otrajā puslaikā mājinieki nedeva grieķiem nekādas cerības uz uzvaru.

Serbijas izlases sastāvā 20 punktus šajā spēlē iemeta Nikola Jokičs, bet 16 pievienoja Milošs Teodosičs. Savukārt Grieķijas izlases sastāvā 14 punktus sameta Džanis Antetokoumpo.

Tikmēr Čehijas izlase savā laukumā ar 87:74 (21:25, 24:19, 18:13, 24:17) pārspēja Tunisiju.

Lai gan spēles sākums čehiem nepadevās viegls un Tunisija izvirzījās vadībā, spēles turpinājumā mājinieki demonstrēja savu pārākumu un guva uzvaru.

Čehijas valstsvienības sastāvā 19 punktus iemeta tās līderis Jans Veselijs, bet 14 punkti naturalizētajam amerikānim Bleikam Šilbam.

Vēl ceturtdien Čehija aizvadīs pārbaudes spēli ar Meksiku.

Jau vēstīts, ka Latvijas basketbolisti pārbaudes spēļu ciklu noslēdza otrdien, savā laukumā ar 85:48 pieveicot Irānu.

Riodežaneiro olimpisko spēļu kvalifikācijas turnīrā Latvija spēlēs vienā apakšgrupā ar Japānu un Čehiju. Savukārt otrā apakšgrupā būs mājiniece Serbija, Puertoriko un Angola. Katras grupas divas labākās vienības kvalificēsies pusfinālam, bet pie ceļazīmes uz Olimpiādi tiks tikai šī turnīra uzvarētāja.