26.06.2016. 11:52
Gatavojoties Riodežaneiro olimpisko spēļu kvalifikācijas turnīram, otro uzvaru piecu dienu laikā pār spēcīgo Francijas valstsvienību guvusi viena no iespējamajām Latvijas izlases pretiniecēm Serbija - 94:88.

Abas valstsvienības jau tikās 21. jūnijā Parīzē, un arī toreiz virsroku sīvā cīņā tomēr ņēma serbi (79:77). Ja pagājušajā tikšanās reizē uzvarētāja noskaidrošanai pietika ar 40 minūtēm, tad šoreiz Belgradas "Kombank" arēnā notikušajā mačā pamatlaiks noslēdzās pie neizšķirta rezultāta 81:81, kas nozīmēja papildlaiku. Pagarinājumu daudz veiksmīgāk iesāka mājinieki, veicot 8:0 spurtu, kas vēlāk arī izrādījās izšķirošais uzvaras izcīnīšanā visā spēlē - 94:88.

Rezultatīvākais serbu rindās šoreiz bija Atēnu "Panathinaikos" centrs Miroslavas Raduļica, kura kontā 17 punkti, bet Nemanja Nedovičs un Bogdans Bogdanovičs pievienoja attiecīgi 16 un 13 punktus. Vensāna Kolē vadītās Francijas valstsvienības rindās ar 16 punktiem izcēlās aizvadītās ULEB Eirolīgas sezonas vērtīgākais spēlētājs Nando De Kolo, tikmēr izlases kapteinis Tonijs Pārkers realizēja tikai trešdaļu no izdarītajiem metieniem no spēles (4/12) un maču noslēdza ar 12 punktiem, tiesa, atzīmējās arī ar astoņām rezultatīvām piespēlēm. Jāatzīmē, ka abas komandas laukumā devās iespējami labākajos sastāvos.

Serbija cīņas par dalību Riodižaneiro olimpiskajās spēlēs aizvadīs savās mājās Belgradā (5.-10. jūlijs), A apakšgrupā sacenšoties ar Puertoriko un Angolas valstsvienībām. Divas labākās komandas no šīs trijotnes spēkosies ar B grupas komandām, kuru vidū vienu lieko savstarpējos mačos noskaidros Japānas, Čehijas un arī Latvijas izlases. Savukārt francūži atlases spēles aizvadīs Filipīnu galvaspilsētā Manilā un vienīgo ceļazīmi uz Brazīliju centīsies izcīnīt mačos pret filipīniešiem, Jaunzēlandi (B grupa), kā arī Turciju, Senegālu un Kanādu (A grupa).