25.06.2015. 21:14
Latvijas U20 sieviešu basketbola izlase ceturtdien, 25. jūnijā, ceturtajā ceturtdaļā septiņas minūtes nespēja gūt punktus un piedzīvoja zaudējumu pret Polijas vienaudzēm ar rezultātu 53:58. Piektdien plkst. 17:00 Latvija sacentīsies pret amerikāņu kristīgo studentu U23 komandu "Athletes in action".

Starta minūte izdevās perfekta. Sigita Džarcāne iemeta pirmo pustālo metienu, Digna Strautmane groza apakšā apspēlēja pāris polietes, rēķinu atklāja kapteine Arta Frīdenberga – 6:0. Bumba labi kustējās, brīvie metieni tika iemesti. Pēc minūtes pārtraukuma Digna iemeta tālmetienu – 9:2. Sekoja vairākas kļūdas un polietes aizskrēja sekmīgos pretuzbrukumos. Sāncenšu tuvošanos piebremzēja Paulas Lūķes tālmetiens (14:8). Kļūdas turpinājās un polietes pārņēma vadību – 16:20.

Poļu ātrie pretuzbrukumi turpinājās, kamēr Latvija radās problēmas ar punktu gūšanu. Astoņpadsmitās minūtes sākumā Stankevičas tālmetiens panāca divciparu pārsvaru – 24:35. Puslaika izskaņā Latvijai izdevās 9:0 izrāviens, pēc Džarcānes, Frīdenbergas un Spīgules metieniem atspēlējot lielāko daļu starpības – 33:35.

Trešajā ceturtdaļā polietes no jauna centās aizbēgt, taču Frīdenbergas otrais tālmetiens un Paulas Strautmanes punkti ātrajos uzbrukumos neļāva viņām to izdarīt – 40:41. Nākamos poļu izrāvienus ierobežoja Elīna Bērziņa un Digna Strautmane, savukārt Ieva Spīgule divreiz izlīdzināja rezultātu (46:46 un 48:48).

Izšķirošā ceturtdaļa izvērtās mazrezultatīva. Astoņarpus minūtēs komandas divatā guva tikai 10 punktus, diemžēl astoņi no tiem bija Polijas rēķinā – 50:56. Trīsarpus minūšu tukšums beidzās ar Dignas Strautmanes tālmetienu pēc Paulas Strautmanes piespēles – 53:56. Pēdējā minūtē radās iespēja izlīdzināt rezultātu. Atkārtots tālmetiens bija neprecīzs, kamēr polietes pēc pārkāpuma realizēja abus brīvmetienus – 53:58.

Latvijas sastāvā spēlēja un punktus guva: Digna Strautmane 16 (9ab), Arta Frīdenberga 10 (6ab, 5pp), Paula Strautmane 8 (3rp), Sigita Džarcāne 7, Ieva Spīgule 6, Elīna Bērziņa 3, Paula Lūķe 3, Sindija Kudule, Vineta Bīriņa, Marta Bergmane, Laura Grabe, Kitija Štolce.

Eiropas čempionāts 2.-12. jūlijā notiks Spānijas salā Lansarotē. Latvijas basketbolistes B grupā spelēs pret Slovākiju (2. jūlijā plkst. 22:45), Franciju (3. jūlijā plkst. 20:30) un Turciju (4. jūlijā plkst. 16:00). Trīs labākās komandas nākamajā kārtā spēlēs pret A grupas vadošo trio (Serbija, Polija, Vācija, Krievija).