21.08.2015. 17:54
Latvijas U16 basketbolistes piektdien, 21. augustā, Eiropas čempionāta ceturtdaļfinālā Matuziņju zaudēja Itālijai ar rezultātu 59:71. Itāliešu ciešā aizsardzība izprovocēja 28 kļūdas un ļāva viņām izcīnīt septīto uzvaru pēc kārtas. Sestdien latvietes turpinās cīņu par piekto vietu.

Itālietes iemetienā izcīnīja bumbu, taču viņu pirmajā uzbrukumā tiesneši fiksēja nostaigātu. Nikola Ozola uzreiz atbildēja ar diviem punktiem lēcienā, bet nākamās minūtes pagāja pretinieču zīmē. Aizsardzībā viņas krampēja, uzbrukumā ļoti precīzi meta un spieda uz groza apakšu, lai izmantotu garo spēlētāju pārsvaru – 4:9. Luīzes Šeptes un Sabīnes Lipes enerģija apvienojumā ar zonas presingu ļāva ātri atgūties, taču Latvijas kļūdu skaits bija liels. Daudzas reizes rezultāts kļuva neizšķirts, taču trīs kļūdas pēdējā minūtē beidzās ar četriem zaudētiem punktiem – 19:23.

Nākamās desmitminūtes sākumā itālietes divreiz panāca sešu punktu pārsvaru (25:19 un 27:21). Ceturtdaļas vidū Latvijas spēlētājas ilgi nespēja gūt punktus, kamēr pretinieces veica 0:9 izrāvienu – 23:36. Kļūdu skaits saruka, taču precīzu metienu nebija. Divas minūtes pirms puslaika beigām sausumu pārtrauca Sabīnes Lipes un Janetes Rozentāles soda metieni. Meitenes realizēja visus četrus mēģinājumus – 27:36. Lipes tālmetiens pēc Šeptes piespēles, Gulbes soda metiens un Šeptes ātrais izrāviens starpību samazināja vēl vairāk – 33:38.

Otrā puslaika pirmajās divās minūtēs itālietes guva otrās iespējas punktus ar sodu, precīzi meta no groza apakšas un atjaunoja 12 punktu pārsvaru – 33:45. Latvijai piecas minūtes neizdevās trāpīt no spēles, bet pretinieces turpināja palielināt atrāvienu – 34:49. Šeptes divpunktnieks un piespēle perimetrā Salcevičai dzēsa trešdaļu starpības (39:49), taču tālāku atspēlēšanos kavēja kļūdu sērija. Divdesmit devītajā minūtē Salceviča realizēja vēl vienu tālmetienu, savukārt Rozentāle saņēma labu piespēli groza apakšā – 44:52. Šeptes tālmetiens nebija precīzs, kamēr itālietes atbildēja ar četriem punktiem pēc kārtas – 44:56.

Nākamajās četrās minūtēs Latvijas spēlētājas palika bez punktu guvumiem no spēles, toties itālietes turpināja piešaut grozu – 46:65. Aleksa Gulbe 35. minūtes vidū beidzot guva otrās iespējas punktus, taču lielo mīnusu atspēlēšanai sāka trūkt laika. Itālietes atjaunoja 19 punktu pārsvaru (48:67), kad Latvijai beidzot izdevās 9:0 izrāviens. Kļaviņas tālmetiens, Amandas Švedenbergas soda metieni, viņas un Janetas Rozentāles otrās iespējas punkti tuvināja komandas – 57:67. Itālietes atbildēja ar diviem rezultatīviem uzbrukumiem, panākot, lai izskaņā laiks strādātu viņu labā.

Itālija – Latvija 71:59 (23:19, 15:14, 18:11, 15:15)Itālija: Kubaja 16 (11ab), Truko 11, Madera 11.Latvija: Šepte 16 (7ab, 5rp, 7ip), Salceviča 8, Gulbe 8, Lipe 7, Rozentāle 6 (5ab), Švedenberga 4, Kļaviņa 4, Mote 2, Kārkle 2, Ozola 2, Pozņaka, Nulle.

Metieni no spēles: 25/64 vs 18/512p: 21/50 vs 14/393p: 4/14 vs 4/121p: 17/24 vs 19/23AB: 35 (15/20) vs 38 (13/25)RP: 10 vs 7Kļ.: 18 vs 28PB: 14 vs 6BM: 3 vs 2Personiskās piezīmes: 22 vs 23Punkti ātrajos uzbrukumos: 8 vs 13Punkti pēc kļūdām: 23 vs 13Otrās iespējas punkti: 18 vs 15Punkti soda laukumā: 30 vs 20Starta piecnieki: 54 vs 45Rezerves: 17 vs 14