23.05.2013. 07:43

NHL šonakt savu trešo uzvaru sērijā izcīnījusi Pitsburgas „Penguins”, turklāt izdarījusi to ļoti pārliecinoši, iemetot veselas septiņas ripas Otavas „Senators” vārtos (7:3). Ar četrām rezultatīvām piespēlēm atzīmējās „Penguins” aizsargs Kriss Letangs, bet rezultāts sērijā kļuvis 3:1.

Uzbrukuma līdera Džeisona Specas atgriešanās Otavas „Senators” sastāvā bija iedvesmojusi otaviešus lieliskajai uzvarai trešajā spēlē, kura ievilkās divos papildlaikos. Tiesa, lai panāktu sērijā pret Pitsburgas „Penguins” neizšķirtu, nepieciešama bija uzvara arī ceturtajā spēlē Otavā.

Jau spēles trešajā minūtē spēlēšana četratā netraucēja mājinieku uzbrucējam Milanam Mihālekam atklāt rezultātu, kad viņš ar lielisku slidojuma ātrumu aizbēga no visiem „Penguins” aizsargiem un raidīja ripu Tomāša Vokūna vārtos. Pirmajā periodā ar vārtu guvumiem vēlāk pusotras minūtes intervālā apmainījās Džeimss Nīls un Kails Turiss, kas ļāva „Senators” saglabāt vadību.

Otrā perioda pašā sākumā gan „Penguins” 40 sekunžu laikā vadību pārņēma, kad divus ātrus vārtus guva Kriss Kunics un Džeroms Iginla. Abos šajos vārtu guvumos ar piespēlēm atzīmējās Kriss Letangs, taču ne viņš, ne „Penguins” savu priekšnesumu vēl nebija beiguši.

Trešā perioda sākums izvērtās par murgu „Senators” vārtsargam Kreigam Andersonam. 42. minūtē Nīls guva savus otros vārtus spēlē pēc tam, kad „Penguins” vairākumā bija izraustījuši „Senators” aizsargus uz visām pusēm. Vēlāk, jau esot mazākumā, Andersonu pārsteidza Paskāls Dipuī (5:2), bet pusminūti vēlāk pretuzbrukumā viņam nekādas cerības neatstāja Sidnijs Krosbijs, kurš pirms ripas raidīšanas zem vārtu pārliktņa arī eleganti apspēlēja aizsargu.

Šāds notikumu pavērsiens lika „Senators” vērsties pie sava rezerves vārtsarga Robina Lenēra, taču jau pēc minūtes „Penguins” atkal bija vairākumā, un iznākums nav ilgi jāmin – Džeroms Iginla panāca graujošo 7:2. Jau ceturto rezultatīvo piespēli šajā mačā tobrīd izdarīja Kriss Letangs.

55. minūtē Daniels Alfredsons ar vārtiem vairākumā (100. punkts izslēgšanas spēļu karjerā!) rezultāta starpību nedaudz samazināja, taču atspēlēties tas nepalīdzēja, un piedzīvots smags zaudējums 3:7.

„Senators” hokejisti nonākuši nepatīkamā situācijā arī visā sērijā, jo atrodas iedzinējos 1:3 un nākamais zaudējums viņiem būs pēdējais.

Vārti: 2:29 Mihāleks (maz.) (Alfredsons, Benuā) (1:0) 14:56 Nīls (1:1) 16:15 Turiss (Silfverbergs, Karlsons) (2:1) 21:08 Kunics (Dipuī, Letangs) (2:2) 21:48 Iginla (Letangs, Nīls) (2:3) 41:59 Nīls (vair.) (Krosbijs, Letangs) (2:4) 48:08 Dipuī (maz.) (Kūks) (2:5) 48:39 Krosbijs (Kenedijs) (2:6) 49:53 Iginla (vair.) (Jokinens, Letangs) (2:7) 54:44 Alfredsons (vair.) (Karlsons, Nīls) (3:7)Metieni:33:42Soda minūtes: 10:8Vārtsargi: Kreigs Andersons (no 48:39 Robins Lēners) – Tomāšs VokūnsTrīs mača zvaigznes: 1. Letangs (PIT) 2. Nīls (PIT) 3. Iginla (PIT)

Izmantotie resursi:NHL.com - The National Hockey League

AMP Sistēmas, SIA, Vidzemes filiāle AMP Sistēmas, SIA, Vidzemes filiāle Saules 61, Madona, Madonas n., LV-4801
Mihailovs Jurijs Mihailovs JurijsGrieķu-romiešu cīņa, Brīvā cīņa, Brīva cīņa sivietēm, Jostu cīņa, Pludmales cīņa