18.01.2014. 16:19
Šodien Antholcā-Anterselvā (Itālija) Pasaules kausa izcīņas 6. posma sacensības biatlonā turpinājās ar 12.5 kilometru iedzīšanu vīriešiem. Uzvaru izcīnīja Simons Šemps (Vācija), otro vietu izcīnīja Žans Gijoms Beatrikss (Francija). Uz goda pjedestāla trešā pakāpiena kāpa Henriks Labē-Luns (Norvēģija).

Par iedzīšanas galveno favorītu tika uzskatīts Pasaules kausa izcīņas kopvērtējuma līderis Martēns Furkads (Francija), kurš sprintā izcīnīja piekto vietu. Sprintā viens no ātrākajiem bija Ūle Einars Bjerndālens (Norvēģija), kuru gan pievīla precizitāte šaušanā (trīs kļūdas), kas finišā deva vien 20. vietu, taču saglabāja labas izredzes pacīnīties par augstu vietu iedzīšanā. Tāpat par favorītiem tika uzskatīti Dominiks Landertingers (Austrija) un Jakovs Faks (Slovēnija).

Iedzīšanā vienlaikus distancē devās Lukass Hofers (Itālija) un Simons Šemps (Vācija), kuri vakar uzvarēja sprintā. Pēc četrām sekundēm abiem līderiem sekoja Arnds Paifers (Vācija).

Pirmajā šaušanā divreiz kļūdījās Hofers, vienu soda apli mērot bija spiests Šemps, kas ļāva līderpozīcijās izvirzīties precīzi šāvušajam Paiferam. Uz otro pozīciju pakāpās Landertingers, kurš startēja ceturtais (no šautuves izslēpoja 20 sekundes aiz Paifera). Uz trešo vietu atkāpās Šemps (+20.2 sekundes), ceturto – Hofers (+37.0). Reizi kļūdījās arī M.Furkads (sestais rezultāts pēc pirmās šaušanas guļus).

Otrajā šaušanā vienu soda apli nopelnīja Paifers, tomēr saglabāja līderpozīcijas. Šoreiz precīzi šāva Šemps, samazinot Paifera pārsvaru līdz minimumam (viena sekunde). Landertingers kļūdījās divas reizes, atkrītot uz 14. vietu. Tikmēr līdz trešajai vietai bija pakāpies precīzi šāvušais (10/10) Timofejs Lapšins (Krievija), kurš startēja 16. Lapšins līderim tobrīd zaudēja vien 7.3 sekundes. Ceturtajā pozīcijā izvirzījās Jakovs Faks (Slovēnija), kurš startēja 11. Ar precīzu šaušanu (10/10) uz devīto vietu bija pakāpies Bjerndālens.

Trešajā šaušanā sacensību līderi kļūdījās – Paiferam un Šempam pa vienai kļūdai, Lapšinam un Fakam pa divām. Tas ļāva par sacensību līderi kļūt Žanam Gijomam Beatriksam (Francija), kurš šaušanā turpināja būt nekļūdīgs (15/15). Par Beatriksa tuvākajiem sekotājiem kļuva Šemps (+10.8 sekundes), Krasimirs Aņevs (Bulgārija, +11.4) un Paifers (+12.1). Bjerndālens, neskatoties uz vienu soda apli, ieņēma septīto vietu.

Ceturtajā šaušanā pirmoreiz šodien kļūdījās Beatrikss (viens soda aplis), kas par līderi atkal ļāva kļūt Šempam. Šempa tuvākie sekotāji bija Aņevs (šaušanā 20/20, startēja devītais), kas līderim zaudēja septiņas sekundes, un Bjerndālens (+8.3 sekundes), kurš atkal bija nekļūdīgs (kopumā šaušanā 19/20). Pēc soda apļa veikšanas Beatrikss ieņēma ceturto vietu (+10.8).

Drīz pēc šautuves Bjerndālens panāca Aņevu, izvirzoties otrajā vietā. Pēdējā aplī cīņa par otro un trešo vietu noritēja starp Bjerndālenu, Beatriksu un Henriku Labē-Lunu (Norvēģija), kurš pēc ceturtās šaušanas bija piektais.

Otro uzvaru pēc kārtas izcīnīja Šemps, kuram šoreiz goda pjedestāla augstāko pakāpienu nebija ar nevienu jādala. Taktiskā cīņā otro vietu izcīnīja Beatrikss, kurš pārspēja abus norvēģus. Beatrikss pirmoreiz izcīnīja vietu labāko trijniekā (iepriekš labākais sasniegums bija ceturtā vieta). Trešo vietu izcīnīja Labē-Luns, kurš pārspēja Bjerndālenu. Labē-Luns otro reizi sportista karjeras laikā izcīnīja vietu labāko trijniekā individuālajās sacensības Pasaules kausa izcīņas ietvaros.

Vēl labāko sešniekā Paifers un Bjerns Ferijs (Zviedrija). Hofers šaušanā kopumā kļūdījās sešas reizes, ieņemot 20. vietu.

10. S.Furkads Francija +24.6 (1)

Pavisam startēja 50 sportisti, finišēja 49.

Datums Posms Norises vieta Zelts Sudrabs Bronza
1. dec. 1. Esterzunda - - -
8. dec. 2. Hohfilcene M.Furkads (Francija) Svensens (Norvēģija) T.Bo (Norvēģija)
15. dec. 3. Anesī J.T.Bo (Norvēģija) Lesers (Vācija) Šipuļins (Krievija)
4. jan. 4. Oberhofa Svensens (Norvēģija) Bjerndālens (Norvēģija) M.Furkads (Francija)
12.jan. 5. Rūpoldinga Svensens (Norvēģija) Faks (Slovēnija) Garaņičevs (Krievija)
18. jan. 6. Anterselva Šemps (Vācija) Beatrikss (Francija) Labē-Luns (Norvēģija)
10. feb. OS Soči
8. mar. 7. Pokļuka
16. mar. 8. Kontiolahti
22. mar. 9. Holmenkollena
Datums Laiks Disciplīna Zelts Sudrabs Bronza
16. jan. 15:30 7.5 km sprints sievietēm Beskona (FRA) Henkele (GER) Domračeva (BLR)
17. jan. 15:50 10 km sprints vīriešiem Šemps (GER); Hofers (ITA) Paifers (GER)
18. jan. 12:45 10 km iedzīšana sievietēm Henkele (GER) Skardino (BLR) Bergere (NOR)
18. jan. 15:30 12.5 km iedzīšana vīriešiem Šemps (GER) Beatrikss (FRA) Labē-Luns (NOR)
19. jan. 12:15 4 x 6 km stafete sievietēm
19. jan. 15:15 4 x 7.5 km stafete vīriešiem