19.05.2017. 22:32

SELL GAMES ir starptautiskas studentu sporta spēles, kas ik gadu risinās kādā no vēsturiskajām sacensību organizētājvalstīm – Latvijā, Lietuvā, Igaunijā vai Somijā. Reizi četros gados šīs vērienīgās Ausrumeiropas studentu sacensības risinās arī Latvijā, kur jau tradicionāli lielāko uzmanību izpelnās tieši basketbola turnīrs. Šogad tajā startē 12 vīriešu un 4 sieviešu komandas. Dāmu konkurencē pēc viena apļa turnīra sekos fināla spēles par 1. un 3.vietu, savukārt vīru komandas sadalītas 4 apakšgrupās, no katras divām labākajām turpinot cīņas ceturtdaļfinālā.

Latvijas vadošā studentu komanda Latvijas Universitāte spēkojās vienā apakšgrupā ar Liepājas Universitāti un Lietuvas Gedimina tehnisko universitāti. Pirmajā grupas mačā savā starpā tikās abas Latvijas komandas, kur pārliecinošu uzvaru ar 92:52 guva LU. Tālāk jau LiepU ceļi krustojās ar leišiem, kur kaimiņu zemes studenti dominēja ar 85:51. Izšķirošajā cīņā apakšgrupā par 1.vietu asumi izvērtās jau pirmajā ceturtdaļā, kad LU students Armands Ginters tika izraidīts no zāles. Tas gan netraucēja Latvijas komandai rādīt savu labāko spēli un svinēt uzvaru mačā ar 60:49.

B grupā startēja triju dažādu valstu komandas – Rīgas Stradiņa universitātei konkurenci sastādīja Alto Universitāte (Somija) un Kauņas Tehnoloģiju universitāte (Lietuva). Šajā grupā 1.vietu neizcīnīja latvieši – izšķirošajā cīņā par augstāko pozīciju RSU kapitulēja leišiem ar 59:69. 3.vieta grupā Somijas studentiem, kurus mūsu komanda turnīra ievadā uzveica ar 65:54.

Vienas no līdzvērtīgākajām cīņām risinājās C apakšgrupā, kurā cīnās Tallinas Universitāte, Lietuvas Izglītības zinātņu universitāte un pašmāju Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmija. Latvijas komanda šajā grupā ieņēma 2.vietu, kas arīdzan garantē iespēju cīnīties ceturtdaļfinālā. Dienas pirmajā mačā LSPA ar 80:66 pārspēja Tallinas studentus, taču pret spēcīgo LIZU daudz variantu nebija – 52:74.

C apakšgrupā no Latvijas tika iekļauta Latvijas Lauksaimniecības universitāte, kurai šodien bija jāspēkojas ar Vitautas Magnuss Universitāti (Lietuva) un Žilinas Univeristāti (Slovākija). Saspringtākā cīņa grupā risinājās pašā vakarā, kur Latvijas studenti vien mača izskaņā spēja nodrošināt uzvaru pār slovākiem (59:53) un iekļūt turnīra ceturtdaļfinālā. Interesanti, ka LLU pret leišiem piedzīvoja sakāvi ar -38 (49:87), taču Žilinai šī spēle bija krietni līdzvērtīgāka (66:80).

Pirmās cīņas šodien notika arī sieviešu konkurencē. Latviju pārstāv divas komandas – Rīgas Stradiņa universitāte un Latvijas Universitāte, kā arī turnīrā vēl startē Lietuvas Sporta universitāte un Tallinas Universitāte. Diena tika atklāta ar ,,Latvijas derbiju’’, kur drošu uzvaru guva RSU (60:39), savukārt jau sekojošajā mačā LSU vien noslēdzošajā ceturtdaļā lauza Igaunijas komandas pretestību un svinēja uzvaru ar 63:46. Grupas pēdējā mačā savas otrās spēles aizvadīja Tallinas un LU studentes. Zīmīgi, ka līdz pat pēdējai minūtei spēle ritēja punkts punktā, turklāt 12 sekundes pirms pamatlaika beigām igaunietes, saistībā ar personīgo piezīmju normu, palika mazākumā, taču LU to neprata izmantot – zaudējums ar 58:61.

Jau rīt no pl.9:20 Rīgas 49.vidusskolas un Elektrum Olimpiskā centra basketbola zālēs turpināsies SELL GAMES basketbola turnīra spēles. Fināli risināsies svētdien, kuriem video tiešraidē būs iespēja sekot līdzi portālā Sportacentrs.com. Ieeja apmeklētājiem spēlēs ir bez maksas.

Sacensības rīko Latvijas Augstskolu sporta savienība. Galvenie partneri Rīgas dome, Latvijas Izglītības ministrija, Latvijas Sporta federāciju padome, DLVbet, Maxima, Live Riga un Moltto. Basketbola turnīra īpašais atbalstītājs Sportland. 

A grupa Komanda Uzvaras Zaudējumi Punkti
1. Latvijas Universitāte 2 0 4
2. Viļnas Gedimina tehniskā universitāte 1 1 3
3. Liepājas Universitāte 0 2 2

 

B grupa Komanda Uzvaras Zaudējumi Punkti
1. Kauņas Tehnoloģiju univeristāte  2 0 4
2. Rīgas Stradiņa universitāte 1 1 3
3. Alto Universitāte 0 2 2
C grupa Komanda Uzvaras Zaudējumi Punkti
1. Lietuvas Izglītības zinātnes universitāte 2 0 4
2. Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmija 1 1 3
3. Tallinas Universitāte 0 2 2

 

D grupa Komanda Uzvaras Zaudējumi Punkti
1. Vitautas Magnuss universitāte 2 0 4
2. Latvijas Lauksaimniecības universitāte 1 1 3
3. Žilinas Universitāte 0 2 2

 

SIEVIETES Komanda Uzvaras Zaudējumi Punkti
1. Tallinas Universitāte 1 1 3
2. Lietuvas Sporta universitāte 1 0 2
3. Rīgas Stradiņa universitāte 1 0 2
4. Latvijas Universitāte 0 2 2Kučans Vasilijs Grieķu-romiešu cīņa, Jostu cīņa, Pludmales cīņa
FTA
Reģistrēties