25.12.2013. 12:52
43 gadus vecais somu hokejists Tēmu Selanne neslēpj, ka šī sezonas profesionālajā hokejā viņam ir pēdējā, un viņš ir apņēmies izbaudīt visu, ko vien tā spēj piedāvāt.

Par Tēmu Selannes vietu NHL vēsturē reti kuram jāšaubās, galu galā, viņš ir 15. vietā visu laiku rezultatīvāko spēlētāju sarakstā (gūti 1441 punkti) un 11. vietā līdzīgā sarakstā labākajiem vārtu guvējiem (679). Savā pēdējā sezonā soma rezultativitāte ir nedaudz kritusies (29 spēlēs 11 punkti), taču viņa darbība vienā no NHL līderēm Anaheimas „Ducks” tik un tā nav nenovērtēta.

„Selanne vairs nespēlē kā 27 gadus vecs cilvēks,” saka „Ducks”treneris Brūss Bodro, „taču mūsu komandā tiek izmantotas visas četras maiņas. Selanne joprojām spēlē vairākumā, viņš joprojām sniedz devumu mūsu panākumos, kas ir tieši tas, ko no viņa vēlamies.”

Pats Selanne gan par savu rezultativitāte nav pārāk apmierināts, sakot, ka viņam bijušas iespējas izcelties daudz vairāk. „Taču komanda šobrīd uzvara („Ducks” šobrīd ir 1. vietā NHL – aut.piez.), un tas ir vissvarīgākais,” atzīst somu izcilais hokejists.

„Zinu, ka vairs neatbilstu pirmās maiņas uzbrucējam standartiem,” par savu samērā nelielo lomu komandā saka Selanne. „Neesmu arī vairākuma pirmajā maiņā, kas daudz ko maina spēlē. Pavērojiet NHL izcilniekus un secināsiet, ka vairums no viņu punktiem tiek gūti tieši vairākuma pirmajā maiņā. Taču ir vairākas citas lietas, ko varu darīt komandas labā. Galvenais iemesls, kādēļ joprojām spēlēju hokeju, ir tas, ka izbaudu to un jūtu, ka šī komanda var aizkļūt tālu. Sapnis iegūt Stenlija kausu joprojām ir manā prātā.”

Selanne arī izteicies par Soču olimpisko hokeja turnīru, norādot, ka tās būs 10 dienu ilgas sacensības „kurš būs gatavāks?” Savukārt Somijas izlases pluss ir tāds, ka tai nav četru pirmo maiņu, bet gan skaidri sadalītas lomas. Kamēr pārējām izlasēm būs jāpārkārtojas turnīra gaitā, Selanne paredz, ka Somija varēs spēlēt savu hokeju jau no pirmās spēlēs.

Izmantotie resursi:Five questions: Anaheim Ducks' Teemu Selanne...Trāpītava.com, SIA Aiviekstes 22, Rīga, LV-1019
Semenkovs Vjačeslavs Bokss, Taekvondo, Kikbokss, MMA
FTA
Reģistrēties