08.01.2016. 16:00
Latvijas komanda Rīgas «Dinamo» pirmajā spēlē galvenā trenera pienākumu izpildītāja Normunda Sējēja vadībā piektdien ar rezultātu 3:1 (1:1, 0:0, 2:0) izbraukumā pārspēja Podoļskas «Vitjaz» komandu.

• Savickis: Heikile nespēja savākt komandu vakar
  • Rīgas «Dinamo» atlaiž galveno treneri Heikili vakar

Rīgas «Dinamo» vadība ceturtdien no galvenā trenera amata atbrīvoja Kari Heikili un viņa palīgu Raimo Helminenu, bet par galvenā trenera pienākumu izpildītāju iecēla Normundu Sējēju, kurš turpina pildīt arī ģenerālmenedžera pienākumus. Sējējs komandas nebija vadījis kopš 2008.gada.

Kaut maču nedaudz aktīvāk sāka «Vitjaz» hokejisti, pirmais ilgstošais rīdzinieku uzbrukums sestajā minūtē noslēdzās ar vārtu guvumu, kad individuāli ļoti veiksmīgi nospēlēja Miks Indrašis. Tomēr mājinieki ļoti ātri atguvās un jau pēc 19 sekundēm panāca izlīdzinājumu, kad ļoti neveiksmīgi Rīgas «Dinamo» vārtos nospēlēja Jakubs Sedlāčeks un viņu pārspēja Ņikita Viglazovs.

Izlīdzinot rezultātu, laukumā dominēja «Vitjaz» komanda, tomēr trešdaļas vidū teicama iespēja bija arī Krišjānim Rēdliham. Trešdaļas otrajā pusē rīdziniekiem ļoti ilgi bija jāspēlē mazākumā, turklāt 80 sekundes pat tika pavadītas trijatā, tomēr mazākums tika aizvadīts ļoti pārliecinoši. Pēc otrā mazākuma rīdzinieki paši jau izveidoja divus bīstamus uzbrukumus, tomēr pirmā trešdaļa noslēdzās neizšķirti 1:1.

Otrās trešdaļas sākumā Rīgas «Dinamo» ieguva pirmo vairākumu mačā, tomēr tajā bīstamāko momentu izgājienā izveidoja tieši pretinieki. Kopumā otrajā spēles daļā ritēja ātrs un aizraujošs hokejs, kurā vārtu gūšanas iespējas bija abām komandām. Neliels pārsvars trešdaļā piederēja rīdziniekiem, tiesa, vārti tā arī netika gūti.

Izšķirošās trešdaļas sākumā jau pēc 69 sekundēm Rīgas «Dinamo» ieguva vadību, kad netverams metiens izdevās Džeriņam. «Vitjaz» centās pārņemt iniciatīvu un arī nopelnīja vairākumu, tomēr trešdaļas turpinājumā arvien pārliecinošāk spēlēja Rīgas «Dinamo» un 13.minūtē arī guva trešos vārtus - pēc piespēles no aizvārtes ar vārtu guvumu atzīmējās Skvorcovs. Līdz ar to ar rezultatīviem metieniem mačā izcēlās visi trīs otrās maiņas uzbrucēji.

Dueļa beigas rīdzinieki aizvadīja ļoti pārliecinoši un varēja iepriecināt jauno galveno treneri ar uzvaru.

Pirms šīs spēles Sējējs bija veicis ievērojamas izmaiņas Rīgas «Dinamo» sastāvā - malā bija nosēdināts Miķelis Rēdlihs, bet pirmajā maiņā kopā ar Lauri Dārziņu un Timu Sestito spēlēja Filips Toluzakovs. Tāpat pirmo maču kopš oktobra aizvadīja Ēriks Ševčenko, bet pēc traumas izārstēšanas pirmoreiz kopš 3.decembra laukumā izgāja Kaspars Saulietis.

Savukārt Rīgas «Dinamo» vārtus pirmoreiz kopš 26.novembra pilnvērtīgi sargāja Jakubs Sedlāčeks. Zīmīgi, ka «Vitjaz» komandai traumas dēļ pašlaik nevar palīdzēt pamatvārtsargs Harri Sateri.

Vārtsargi: #36 Jakubs Sedlāčeks (#30 Joakīms Ēriksons);

Aizsargi: #58 Guntis Galviņš - #16 Stīvens Seigo, #9 Krišjānis Rēdlihs (A) - #11 Kristaps Sotnieks (C), #3 Ēriks Ševčenko - #23 Aleksandrs Jerofejevs;

Uzbrucēji: #10 Lauris Dārziņš - #43 Tims Sestito (A) - #89 Filips Toluzakovs, #13 Gunārs Skvorcovs - #25 Andris Džeriņš - #70 Miks Indrašis, #17 Kaspars Saulietis - #72 Vitālijs Pavlovs - #87 Gints Meija, #5 Māris Jass - #21 Armands Bērziņš - #32 Edgars Kulda.

Iepriekš Rīgas un Podoļskas komandas savā starpā tikās 17.septembrī, kad rīdzinieki savā laukumā piekāpās ar 1:4.

Izbraukuma sērijas noslēgumā Rīgas «Dinamo» svētdien spēkosies ar Mārtiņa Karsuma pārstāvēto Maskavas «Dinamo» komandu, bet pēc tam tiks aizvadītas septiņas mājas spēles pēc kārtas. Rīdziniekiem šosezon vēl atlikušas 11 mājas spēles un tikai četri izbraukuma mači.

Rīgas «Dinamo» ar 57 punktiem 45 mačos atrodas 12.pozīcijā Rietumu konferencē, no izslēgšanas spēļu zonas atpaliekot par 13 punktiem. Tiesa, Latvijas komanda saglabā cerības uz izslēgšanas turnīru, jo vairākas konkurentes aizvadījušas pat par 3-4 spēlēm vairāk.

Savukārt «Vitjaz» ar 52 punktiem 48 spēlēs ir konferences 13.vietā.

Spēle sākusies.

1:0 vārti! Miks Indrašis, nodemonstrējot lielisku individuālo meistarību, izlaužas uz «Vitjaz» vārtiem un atklāj rezultātu.

1:1! «Vitjaz» uzbrucējs Viglazovs no asa leņķa izdara metienu un ripa ielido caur Sedlāčeka padusi. Kļūdījās šajā epizodē «Dinamo» vārtsargs.

Pirmajā trešdaļā aizritējušas sešas minūtes.

«Vitjaz» izveido vairākus bīstamus, teicamu reakciju demonstrē Sedlāčeks.

Saulietis mugurā iegrūž Ivanovu un saņem sodu. Rīdziniekiem divas minūtes nāksies aizvadīt skaitliskajā mazākumā.

«Dinamo» paliek trijatā pret pieciem «Vitjaz» spēlētājiem. Rīdziniekiem minūte un 20 sekundes jāspēlē lielajā mazākumā.

Mūsējie lieliski aizstāvas. «Dinamo» spēlē pilnā sastāvā.

Atkal noraidījums rīdziniekiem. Sodīts par grūdienu apmalē tiek Gints Meija.

Mājinieki vairākumu nespēj izmantot.

Pirmā trešdaļa noslēgusies. Rezultāts neizšķirts - 1:1.

Cīņa atsākusies.

Kaspars Saulietis savā ierastajā manierē nopelna rīdziniekiem vairākumu.

«Vitjaz» uzbrucējs Romāns Horāks mazākumā izskrien viens pret vienu ar Sedlāčeku. Podoļskas hokejists izdara vienkāršu uzmetienu un ripu Jakubs piespiež.

«Vitjaz» komanda spēlē pilnā sastāvā.

Otrajā periodā aizritējušas piecas minūtes.

Meija teicami apspēlē aizsargu un nonāk vienatnē pret «Vitjaz» vārtsargu. Ripa tiek piespiesta un bīstamība novērsta.

Abas komandas sākušas spēlē ļoti fiziski. Tiesneši pagaidām piever acis.

Piecas minūtes līdz otrās trešdaļas beigām. «Dinamo» sākuši spēlēt aktīvāk uzbrukumā.

«Dinamo» hokejisti turpina savu ofensīvu, apdraudot «Vitjaz» vārtus.

Līdz otrās trešdaļas beigām atlikusi viena minūte.

Periods noslēdzies. Hokejisti un treneri dodas atvilkt elpu.

Sākusies izšķirošā trešdaļa.

2:1! Rīdzinieki izvirzās vadībā. Andris Džeriņš izslido vārtu priekšā un ar vieglu plaukstas metienu raida ripu starp «Vitjaz» vārtsarga kājsargiem.

Karstasinīgais Jass laukuma centrā nogāž Koroļjovu un saņem sodu. Rīdziniekiem ceturtais mazākums šajā duelī.

Sējēja padotie izturējuši mazākumu.

Iniciatīva šobrīd pilnībā pieder Rīgas «Dinamo».

Jāuzslavē rīdzinieku otrais virknējums - Indrašis - Džeriņš - Skvorcovs, kas šodien rāda teicamu sniegumu.

Saulietis nonāk teicamā pozīcijā, lai palielinātu pārsvaru, taču raida ripu garām vārtiem.

3:1 vārti! «Dinamo» palielina pārsvaru. Miks Indrašis aizvārtē atņem pretiniekam ripu un izdara fantastisku piespēli Skvorcovam, kas ripu raida vārtu stūrī.

Indrašis nopelna vairākumu «Dinamo», bet mirkli vēlāk Sotnieks saņem noraidījumu. Komandas spēlēs četri pret četri.

Noraidījums tagad seko «Vitjaz». Saulietis saņem spēcīgu sitienu pa seju.

Vairākumā rīdzinieki iekrīt uz pretuzbrukumu un Sestito iesit pa rokām «Vitjaz» uzbrucējam Koroļjovam. Tagad rīdzinieki spēlēs jau mazākumā.

Mačs noslēdzies ar «Dinamo» uzaru - 3:1.

Citronmuiža, biedrība Rauna, Vidzemes 13-7, Raunas p., Raunas n., LV-4131