06.10.2016. 22:27

Spēles teksta tiešraide

Rīgas "Dinamo" aizsardzības līnijā pēc trīs nedēļu piespiedu pauzes atgriezās Georgijs Pujacs, kurš šovakar spēlēja kopā ar Patriku Mulenu, bet ārpus sastāva palika Ēriks Ševčenko. Nopietnākas pārmaiņas notika uzbrukumā, kur neskarti palika tikai Pjotra Ščastļivija un Vitālija Pavlova virknējumi, diskvalifikācijas dēļ nespēlēja Tims Sestito (15 spēles, 2+3), bet malā tika atstāts Miks Indrašis (15 spēles, 0+4).

Sestito vietā pie Džastina Šaga un Koltona Gilīsa tika no trešā virknējuma paaugstinātais Gints Meija, bet, salīdzinot ar iepriekšējo maču, sastāvā iekļuva Filips Toluzakovs un Māris Bičevskis. Viesu rindās šovakar nebija komandas rezultatīvākā vīra Brendona Kozuna, kurš 17 spēlēs ticis pie 11 (2+9) punktiem.

Tieši savainojumu sadziedējušais Pujacs septītajā minūtē nopelnīja pirmo noraidījumu, ko "Lokomotiv" jau pēc 22 sekundēm pārvērta vārtu guvumā. Aizsarga Jegora Korškova pirmais metiens tika bloķēts, taču viņš tika pie otrās iespējas un no tuvas distances netraucēti atklāja rezultātu (1:0). Drīzumā pie pirmā vairākuma tika dinamieši - Iļja Ļubuškins nopelnīja 2+10 soda minūtes -, taču "Lokomotiv" mazākumu izturēja un pēc 20 sekundēm dubultoja pārsvaru. 11. minūtē skaistus vārtus guva Deniss Mosaļovs, kurš tika vaļā no aizsarga un apspēlēja arī Jakubu Sedlāčeku (2:0).

Spēles sākums atkal izvērtās katastrofāls, bet šoreiz rīdzinieki visai ātri spēja piecelties no nokdauna. Gilīss no aizvārtes piespēlēja Šagam, kura metiens tika bloķēts, bet ripa nokļuva pie Mulena, kurš tikai 78 sekundes pēc iepriekšējā gola atguva pirmo ripu (1:2). Vēl pēc piecarpus minūtēm Gilīss pēc Mulena piespēles realizēja vairākumu un panāca izlīdzinājumu (2:2). Otrajā trešdaļā "Dinamo" izturēja trīs mazākumus un četras minūtes līdz trešās trešdaļas beigām izmuka no kārtējā mazākuma - Gilīss par kautiņu dabūja tikai 2+10 soda minūtes, kamēr divītis tika arī pretiniekam.

Vārti no spēles vairs tā arī netika gūti, un viss izšķīrās bullīšos. Pirmajās sešās sērijās visi mēģinājumi bija nesekmīgi, bet septīto sēriju ar spēcīgu un, kas galvenais, precīzu metienu sāka Daņiils Apaļkovs. Rīdziniekus izglāba no fārmkluba atbraukušais Toluzakovs, kurš precīzi trāpīja apakšējā stūrī. Pēc tam sekoja vēl sešas sausās sērijas, bet 14. sērijā atkal izcēlās Apaļkovs, kurš eleganti un netverami trāpīja augšējā stūrī. Arī šoreiz "Dinamo" spēja atbildēt - savā pirmajā reizē precīzs bija Šags.

Un tieši viņš 18. sērijā nodrošināja rīdziniekiem pirmo uzvaru kopš 19. septembra, kad ar 5:1 tika pārspēts Novokuzņeckas "Metallurg". Kopumā visvairāk bullīšu sērijā izpildīja Lauris Dārziņš, kuram četri neveiksmīgi piegājieni, pa trim izpildīja Pjotrs Ščastļivijs (0-3), Toluzakovs (1-2) un Šags (2-1), divreiz vārtus neguva Nikolajs Jeļisejevs, bet pa reizei - arī Miķelis Rēdlihs, Gints Meija un Kaspars Saulietis.

Jakubs Sedlāčeks (Jānis Kalniņš); Guntis Galviņš – Ralfs Freibergs, Georgijs Pujacs – Patriks Mulens, Jēkabs Rēdlihs – Aleksandrs Jerofejevs, Kristaps Zīle; Lauris Dārziņš – Pjotrs Ščastļivijs – Miķelis Rēdlihs, Džastins Šags – Koltons Gilīss – Gints Meija, Filips Toluzakovs – Māris Bičevskis – Nikolajs Jeļisejevs, Kaspars Saulietis – Vitālijs Pavlovs – Gunārs Skvorcovs.

Vārti: 7:03 Korškovs (Kraskovskis, Rafikovs, vair.) 0:1, 10:32 Mosaļovs (Poluņins) 0:2, 11:48 Mulens (Šags, Gilīss) 1:2, 17:14 Gilīss (Pujacs, Mulens, vair.) 2:2, 65:00 Šags 65:00Metieni: 29:30Soda minūtes 22:18Vārtsargi: Jakubs Sedlāčeks – Aleksejs Murigins

AMP Sistēmas, SIA, Vidzemes filiāle AMP Sistēmas, SIA, Vidzemes filiāle Saules 61, Madona, Madonas n., LV-4801