26.11.2013. 17:22
Devīto uzvaru pēdējās desmit spēlēs izcīnījis Kontinentālās hokeja līgas klubs Rīgas "Dinamo", kas šodien izbraukumā ar 2:1 pagarinājumā pārspēja Hantimansijskas "Yugra". Uzvaras ripu vairākumā iemeta Pols Šehura, izceļoties trešajā spēlē pēc kārtas.

Lai gan spēles ievadā pārliecinošāk spēlēja Hantimansijskas "Yugra", vairākas reizes apdraudot Mikaela Telkvista sargāto cietoksni, septītajā minūtē vadībā izvirzījās Kontinentālās hokeja līgas klubs Rīgas "Dinamo", kuram iepriekšējā mačā pārtrūka rekordgarā astoņu uzvarēto spēļu sērija. Par to kanādiešu aizsarga Meta Robinsona nopelnītajā vairākumā parūpējās viņa tautietis Kails Vilsons, sāncenšu vārtsargu Mihailu Birjukovu pārspējot ar izcilu plaukstas metienu no labā iemetiena apļa - 1:0. 28 gadus vecajam centra uzbrucējam tas bija 30. rezultativitātes punkts 30 aizvadītajos mačos, un Rīgas "Dinamo" vēsturē robežu ātrāk šķērsojuši tikai Marsels Hosa un Miķelis Rēdlihs.

Lai gan turpinājumā rīdzinieki izveidoja vairākas iespējas vārtu gūšanai un vēlreiz tika pie skaitliskā pārsvara, 15. minūtē rezultāts tika līdzsvarots. Turklāt arī Hantimansijskas "Yugra" realizēja pirmo vairākumu - pēc partnera metiena ripas trajektoriju vārtu priekšā mainīja soms Veli Mati Savinainens, izceļoties piekto reizi sezonā un gūstot otros vārtus pēdējo deviņu maču laikā.

Otrajā trešdaļā vairākas reizes uzbrukuma smailē nokļuva Pols Šehura, taču kanādieti ne vienmēr sasniedza piespēles. Savukārt Vitālijs Pavlovs pēc individuāliem centieniem un māņkustībām tika galā ar Hantimansijskas "Yugra" aizsargiem, bet netrāpīja Birjukova sargāto vārtu tālajā stūrī. Tiesa, bīstamu momentu netrūka arī Telkvista vārtu priekšā - Stīvenam Diksonam pēc atlēkušās ripas iegūšanas mest neļāva Arvīds Reķis, kamēr Mihails Plotņikovs no teicamas pozīcijas ripu raidīja vārtiem secen.

Pamatlaika izskaņā uzplaiksnīja slovāki - Hosa vairākas reizes nonāca uzbrukuma smailē, tomēr Rīgas "Dinamo" labākajam snaiperim neizdevās gūt 14. vārtus sezonā. Piecas sekundes pirms noslēguma ar plaukstas metienu centās izcelties viņa tautietis Marcels Haščāks, bet ripa kārtējo reizi lidoja nedaudz garām vārtu stabiņam.

Pagarinājumā Rīgas "Dinamo" tomēr spēja izcīnīt devīto uzvaru desmit mačos. Gūstot vārtus trešajā spēlē pēc kārtas, 63. minūtē vairākumu no kreisā iemetiena apļa realizēja Šehura - 2:1. Kanādietim talkā nāca arī rikošets, kas pagalam apmulsināja sāncenšu vārtsargu Birjukovu - Hantimansijskas "Yugra" spēlētājs netika galā ar lēni lidojošo ripu. Tikmēr Telkvists aizvadīja kārtējo teicamu maču, tiekot galā ar 36 metieniem un zaudējot tikai vienus vārtus.

Izšķirošajā vairākumā Rīgas "Dinamo" rindās laukumā devās trīs kanādieši - Šehura, Vilsons, kurš guva pirmos vārtus un rezultatīvi piespēleja otrajos, un Robinsons, kurš sakrāja divas piespēles, - un slovāks Hosa, kurš izdarīja vienu piespēli un pēc divām trešdaļām bez metieniem atlikušajā laika periodā sāncenšu cietoksni apdraudēja četras reizes.

2013. gada pēdējo izbraukumu Rīgas "Dinamo" noslēgs ceturtdien, viesojoties pie Jekaterinburgas "Avtomobilist", kas šodien ar 0:2 atzina Maskavas CSKA pārākumu, lai gan pirms tam ar 8:1 piesmēja Bratislavas "Slovan". Pirmajā savstarpējā spēlē Rīgas "Dinamo" ņēma virsroku ar 3:1.

Mikaels Telkvists (Rihards Cimermanis); Sandis Ozoliņš - Arvīds Reķis, Mets Robinsons - Rodrigo Laviņš, Kristaps Sotnieks - Krišjānis Rēdlihs, Edmunds Augstkalns; Vitālijs Pavlovs - Kails Vilsons - Marsels Hosa, Marcels Haščāks - Pols Šehura - Miks Indrašis, Aleksandrs Ņiživijs - Andris Džeriņš - Mārtiņš Cipulis, Juris Upītis - Rustams Begovs - Māris Bičevskis, Artūrs Kuzmenkovs.

Vārti: 6:06 Vilsons (Hosa, Robinsons, vair.) 0:1, 14:10 Savinainens (Diksons, Smoleņāks, vair.) 1:1, 62:43 Šehura (Robinsons, Vilsons, vair.) 1:2Soda minūtes: 10:6Metieni: 37:26Vārtsargi: Mihails Birjukovs - Mikaels Telkvists