04.01.2016. 16:32
Latvijas U16 vīriešu basketbola izlase pirmdien, 4. janvārī, dubultoja uzvaru skaitu, pārspējot Zviedrijas vienaudžus ar rezultātu 80:61. Baltijas jūras kausa izcīņas pēdējā dienā Artūra Visocka-Rubeņa trenētā komanda sacentīsies pret Igauniju.

Izgulējušies un atpūtušies, kadeti pirmdien uzbruka ar labāku precizitāti. Ne tik labi gāja groza tuvumā, kur zviedri cīnījās agresīvāk un nekaunīgāk. Pirmajā puslaikā sarkanbaltsarkanie iemeta 9 no 17 tālmetieniem, perimetrā īpaši izceļoties Kristianam Šefanovskim un Adrianam Šnipkem. Spēli labi saasināja Niks Salenieks, puslaiku palīdzot uzvarēt ar piecu punktu pārsvaru – 43:38.

Pēc pārtraukuma latvieši daudz aktīvāk gāja pakaļ bumbām, pārtraucot zviedru pārākumu soda laukumu. Uzvarētā cīņa groza apakšā uzlaboja sekmes aizsardzībā – pretinieki 20 minūšu laikā guva tikai 23 punktus. Latvijas pārsvars auga lēni un droši, cīņas noslēgumā sasniedzot 19 punktu atzīmi.

Kristians Šefanovskis par pūlēm tika atalgots ar pirmo “double-double” – viņa rēķinā 18 punkti un 14 atlēkušās bumbas. Divciparu skaitļi gūtajos punktos arī Adrianam Šnipkem (19), Nikam Saleniekam (14) un Valteram Vēverim (11).

Zviedrija U16 – Latvija U16 61:80 (19:17, 19:26, 14:20, 9:17)Latvija: Adrians Šnipke 19 (4ab, 2bm, 6ip), Kristians Šefanovskis 18 (10ab), Niks Salenieks 14, Valters Vēveris 11, Rainers Hermanovskis 6, Anrijs Miška 6 (7ab), Gints Zomerfelds 2 (4rp), Kristers Elksnītis 2, Aivars Dambis 2, Niks Līnis, Matīss Surkulis; Aleksis Emsiņš.