13.09.2015. 15:06
Ar franču rallija braucēja Sebastjana Ožjē uzvaru noslēdzies Austrālijas WRC posms. Pateicoties šim panākumam, Ožjē trīs posmus pirms sezonas beigām kļuva par trīskārtējo pasaules rallija čempionu.

Pēc divām rallija dienām līderis bija Ožjē, kuram tikai 0,3 sekundes zaudēja Kris Mīke, bet 2,6 sekundes atpalika Ožjē komandas biedrs Jari-Mati Latvala. Rallija noslēdzošajā dienā sportistiem bija jāaizvada pieci ātrumposmi.

Jau pēc pirmajiem trijiem ātrumposmiem Ožjē palielināja pārsvaru pār konkurentiem un tobrīd otrajā vietā esošo komandas biedru Latvalu apsteidza par 7,3 sekundēm, bet Mīke tobrīd zaudēja nepilnas 20 sekundes.

Arī atlikušajos divos ātrumposmos Ožjē visiem brauca pa priekšu, kas beigās viņam ļāva izcīnīt uzvaru. Otrais palika Latvala, bet trešais - Mīke. Jāpiezīmē, ka priekšpēdējā posmā Mīki apsteidza vēl viens VW komandas braucējs Andreas Mikelsens, taču par kavējumu laika kontrolē Mikelsens saņēma desmit sekunžu sodu, kas viņu atsvieda uz ceturto vietu.

Pateicoties šim panākumam, Ožjē trīs posmus pirms sezonas beigām trešo gadu pēc kārtas kļuva par WRC čempionu. Tikmēr VW komanda trešo reizi izcīnīja ražotāju kausu.

Nākamais WRC posms no 1. - 4. oktobrim notiks Francijā.