04.08.2013. 17:25
Svētdien, 4.augustā, lieliskos laika apstākļos Cēsīs norisinājās SEB MTB maratona ceturtais posms, kurā kopumā startēja 2386 dalībnieki, portālu Diena.lv informēja maratona rīkotāji.

Skandi motors distancē uzvaru vīriešu konkurencē jaunizveidotajā trasē izcīnīja Rietumu – Delfin komandas riteņbraucējs Pēters Prūss, bet starp dāmām ātrākā izrādījās MySport – STEVENS pārstāve Dana Rožlapa. Virši A braucienā panākumus izcīnīja Oskars Muižnieks (Trek – DPA) un ZZK pārstāve Dace Hartmane.

SEB MTB maratons, kas ir populārākās kalnu riteņbraukšanas sacensības Latvijā, pārsniedzis šīs sezonas ekvatoru. Svētdien rekordliels dalībnieku skaits - 2 386 lieli un mazi riteņbraucēji - Cēsīs aizvadīja ceturto posmu. Sacensību organizatori dalībniekiem piedāvāja aizraujošas distances, kurās tika saglabātas un paplašinātas jau iepriekšējās takas, un pauguri, bet klāt nāca aizraujošie Kvēpenes sili, kas vienaldzīgu neatstāja nevienu no dalībniekiem.

Skandi motors distancē dalībnieki lielā tveicē veica 68 kilometru garu distanci pa Cēsu, Kārļu un Kvēpenes apkaimi. Distances laikā netrūka ne virkne nopietnu kāpumu, to vidū Ozolkalns, ne arī interesantu nobraucienu, smilšainu posmu un citu šķēršļu. Sacensību brauciena vadībā izvirzījās divi Igaunijas sportisti – 23 gadus vecais Pēters Prūss (Rietumu – Delfin) un 43 gadīgais Raido Kodanjporks (Trek – DPA). Abiem sportistiem izdevās atrauties no tuvākajiem sekotājiem līdz pat trīs minūtēm, tomēr piecus kilometrus pirms finiša Prūsu piemeklēja tehniskas problēmas un viņš bija spiests mainīt sava velosipēda ratu. Neskatoties uz to, iguanis līdz finišam spēja noķert teju divas reizes vecāko tautieti Kodanjporku.

Uzvarētājs tika noskaidrots pēdējā Cēsu kāpumā. Spraigā bezkompromisa cīņā nedaudz ātrāks izrādījās Prūss, izcīnot savu pirmo uzvaru SEB MTB maratonā. Uzvarētājs distancē pavadīja 2 stundas 19 minūtes un 16 sekundes. Tāds pats laiks arī Kodanjporkam. Tikmēr cīņā par trešo vietu ātrākais izrādījās cits pieredzējušais Igaunijas riteņbraucējs Alges Masigmets, kurš uzvarētājam zaudēja 1 minūti un 20 sekundes. Labākais no Latvijas riteņbraucējiem Cēsīs bija Rietumu – Delfin pārstāvis Andris Vosekalns, kuram ceturtā vieta. Labāko sešiniekā iekļuva arī Markū Ainsalu un Dmitrijs Sorokins.

Pēters Prūss pēc savas pirmās uzvaras izcīnīšanas sacīja: "Esmu priecīgs par izcīnīto uzvaru. Sacensības izvērtās ļoti ātras. Trase bija interesanta ar daudz pauguriem un nobraucieniem. Piecus kilometrus pirms finiša man nācās nomainīt velosipēda ratu, bet tad atdevu visus spēkus, lai noķertu Kodanjporku. Tas man arī izdevās."

Sieviešu konkurencē uzvaru jau trešo posmu pēc kārtas izcīnīja MySport – STEVENS komandas riteņbraucēja Dana Rožlapa, kura distancē pavadīja 2 stundas 42 minūtes un 35 sekundes. Otrajā vietā ierindojās Līga Šmite, uzreiz aiz kuras finišēja arī Maija Platace. Līdzšinējā kopvērtējuma līdere Madara Fūrmane šoreiz bija ceturtā. Labākais jaunais braucējs šajā posmā bija Andris Vosekalns, kalnu karaļa titulu ieguva Pēters Prūss, bet komandu vērtējumā uzvarēja Rietumu – Delfin, kas aiz sevis atstāja ZZK un Trek DPA vienības.

Skandi motros distances kopvērtējumā vīriešu konkurencē par jauno līderi kļuvis Nissan komandas riteņbraucējs Markū Ainsalu, kurš apsteidzis Rietumu – Delfin pārstāvi Dmitriju Sorokinu. Trešo vietu ieņem Arnis Pētersons.

Virši A braucienā 43 kilometru garajā distancē sīvā cīņā ātrākais izrādījās Trek DPA/ Sport2000 pārstāvis Oskars Muižnieks, kurš distancē pavadīja 1 stundu 24 minūtes un 57 sekundes. Divas sekundes vēlāk finišēja Velosrviss riteņbraucējs Jānis Ozols, bet uz goda pjedestāla zemākā pakāpiena kāpa vēl viens Trek DPA/ Sport2000 sportists Jānis Bērziņš. Kopvērtējumā pirmo vietu ieņem Muižnieks, kuram gan ir tik, pat daudz punktu kā Jānim Ozolam. Trešajā pozīcijā atrodas Jānis Bērziņš. Starp dāmām uzvaru kopvērtējumā jau nodrošinājusi ZZK pārstāve Dace Hartmane, kura bija pārliecinoši ātrākā arī Cēsīs. Otro vietu izcīnīja Ieva Strēle, bet trešo pozīciju ieņēma Inese Zvirgzdiņa (Skanste).

Aizraujošas un spraigas cīņas lietainajā trasē notika arī Gutta bērnu braucienos, kā arī Mammadaba veselības distancē.

Trasē riteņbraucēju slāpes veldzēja Zaķumuižas ūdens un Maxim enerģijas dzērieni. Dalībniekiem bija iespēja iestiprināties arī vairākos ēšanas punktos distancē, kur vitamīniem bagātas un veldzējošas uzkodas nodrošināja Augļu serviss.

Jau 12. gadu sacensību ģenerālsponsors ir SEB Banka. SEB MTB maratona piektais posms jau pēc divām nedēļām norisināsies kalnu riteņbraukšanas dzimtenē – Smiltenē.