28.09.2014. 21:28
Svētdien Tukumā tika aizvadīts SEB MTB maratona noslēdzošais septītais posms. Aizraujošajā Skandi motors distancē 57 kilometru garajā braucienā dubultuzvaru svinēja ZZK vienības sportisti Mārtiņš Blūms un Arnis Pētersons, kamēr kopvērtējuma laurus plūca Rietumu – Delfin pārstāvis Andžs Flaksis.

Vienā dienā ar pasaules čempionātu šosejas riteņbraukšanā grupas braucienā, Tukumā tika aizvadīts Latvijas lielākā kalnu divriteņu maratona - SEB MTB - noslēdzošais septītais posms. Trīs dažādās distancē, kā arī aizraujošajos bērnu braucienos kopumā startēja nepilni 2000 dalībnieki no Latvijas, Lietuvas un Igaunijas. Noslēdzošais posms lielai daļai riteņbraucēju pavēra iespējas uzlabot savas pozīcijas kopvērtējumā, kamēr citi baudīja lielisko Tukuma apkārtnes dabu.

Skandi motors distancē, kur uzvaru pirms šī posma kopvērtējumā jau bija nodrošinājis Rietumu – Delfin komandas riteņbraucējs Andžs Flaksis, galvenā sportiskā intriga bija par to, kuram izdosies sezonu noslēgt otrajā pozīcijā. To pirms Tukuma ieņēma Flakša komandas biedrs Krists Neilands, kuram uz papēžiem mina ZZK pārstāvis un Latvijas čempions Mārtiņš Blūms.

57 kilometru garā distance iesākās ļoti aktīvi. Izrāvienus centās veikt Alpha Baltic/ Unitymarathons.com pārstāvis Kristofers Rācenājs, kā arī kopvērtējuma līderis Andžs Flaksis. Pirmajā nopietnajā atrāvienā iesaistījās vēl viens Rietumu – Delfin pārstāvis Andris Smirnovs un Trek – team riteņbraucējs Kaspars Austa. Otrais no viņiem gan vēlāk bija spiests izstāties tehnisku iemeslu dēļ. Meža posmos Smirnovu panākt izdevās ZZK komandas Cēsu riteņbraucējam Arnim Pētersonam, kurš kļuva par līderi.

Pēc vairākiem kilometriem viņam pievienojās Latvijas čempions un komandas biedrs Blūms. Divatā abi cēsinieki sastrādājās un sasniedza finišu. Uzvaru izcīnīja Blūms, bet otrais palika Pētersons. Uzvarētājs distancē pavadīja 1 stundu 56 minūtes un 40 sekundes. Blūmam zaudējot 3 minūtes un 10 sekundes, trešo vietu izcīnīja sezonas uzvarētājs Andžs Flaksis. Labāko sešiniekā iekļuva arī Dmitrijs Sorokins, Andris Smirnovs un Raivis Zīmelis.

Sezonas kopvērtējumā triumfs Andžam Flaksim. Otro vietu izrāva Mārtiņš Blūms, bet trešais palika pasaules čempionātā startējošais Krists Neilands. Komandu vērtējumā nepārspēti posmā un kopvērtējumā palika Rietumu – Delfin sportisti.

Sieviešu konkurencē Tukuma mežos ātrākā bija ebike Machine vienības pārstāve Katrīna Jaunslaviete, kurai izdevās pārspēt sezonas kopvērtējuma uzvarētāju Grētu Steinburgu no Igaunijas. Uz goda pjedestāla zemākā pakāpiena kāpa Ieva Strēle. Viņai arī trešā vieta kopvērtējumā.

Intrigas pilna solījās būt arī nepilnus 40 kilometrus garā Virši – A distance, kur pēdējā posmā starp mājinieku Jāni Ozolu un cēsinieku Jāni Bērziņu izšķīrās sezonas kopvērtējuma uzvarētāja liktenis. Jau distances sākuma daļā Ozols centās atrauties. Tas viņam arī izdevās. Distances tehniskākajos posmos, skatītāju atbalstīts, Jānis nosargāja savu pārsvaru un svinēja uzvaru. Distancē viņš pavadīja 1 stundu 18 minūtes un 59 sekundes. Nepilnu pus minūti vēlāk finišēja Jānis Bērziņš, kuram otrā vieta arī sezonas vērtējumā, bet trešā pozīcija Tukumā un sezonā Naurim Zviedrim no Avis Thule/ Veloprofs vienības. Viņa komandai pārliecinošs triumfs komandu vērtējumā.

Lieliskā gaisotnē septītais posms aizritēja arī Mammadaba veselības distances veicējiem, bet topošie čempioni aizraujošās cīņās sacentās bērnu braucienā, kura dalībnieki pēc finiša baudīja gardo Baltais produkciju.

Trasē riteņbraucēju slāpes veldzēja Zaķumuižas ūdens un Isostar enerģijas dzērieni. Dalībniekiem bija iespēja iestiprināties arī vairākos ēšanas punktos distancē, kur vitamīniem bagātas un veldzējošas uzkodas nodrošināja Daily. Jau 13. gadu SEB MTB maratona ģenerālsponsors ir SEB Banka. SEB MTB maratona organizatori saka lielu paldies visiem dalībniekiem, kuri piedalījās šajā aizraujošajā sezonā.