01.07.2015. 14:00
Trešdien, 1. jūlijā, pulksten 23:59 mājas lapā velo.lv tiks slēgta iepriekšējā reģistrācija SEB MTB maratona Siguldas posmam, kas šogad ir vienīgās UCI kategorijas MTB maratona sacensības Latvijā. Par vērtīgajiem UCI punktiem pauguriem bagātajā trasē cīnīsies liela daļa Baltijas vadošo MTB sportistu, kuriem konkurenci sagādās arī Kanādas MTB braucējs Tims Karletons.

Siguldas posms SEB MTB maratona kartē atrodams jau no pirmsākumiem 2000. gadu sākumā. Katru gadu lielu atbalstu posma rīkošanā sniedz vietējā pašvaldība, kā arī Siguldas un tās apkārtnes velo entuziasti. Viena no skaistākajām Baltijas pilsētām var lepoties ar krāšņo Gaujas senleju, kas ļauj izveidot aizraujošas un interesantas trases ar daudz un dažādiem kāpumiem, nobraucieniem, šaurām un interesantām taciņām, ūdens šķēršliem, kā arī citiem pārbaudījumiem.

Šī gada SEB MTB maratona Siguldas posms ir vienīgās MTB maratona sacensības Latvijā, kurām piešķirta prestižā Starptautiskās Riteņbraukšanas savienības (UCI) kategorija. Sportistiem "Skandi motors" distancē būs iespēja cīnīties par vērtīgajiem UCI punktiem, kas tiks vērtēti pasaules MTB maratona rangā.

Sacensību rīkotāji šogad dalībniekiem ir sarūpējuši ļoti interesantas un aizraujošas trases. “Skandi motors” distance ir ļoti pietuvināta tai, kāda tā būs Siguldā notiekošajā nākamā gada Eiropas čempionātā. Kopumā šajā braucienā jāveic 72, 8 kilometru gara distance ar startu Cēsu ielā. Turpinājumā maršuts vedīs pa Siguldas pilsētu. Dalībniekiem jāpievar būs arī bobsleja un kamaniņu trases kāpums, kā arī ļoti daudz citu kāpumu, nobraucienu un citu pārbaudījumu. Finišs gaidāms Spieķu laukumā, bet pēdējais kilometrs vedīs augšup Gaujas kalnā.

Starts šoreiz "Skandi motors" distancē tiks dots pulksten 10:00. Šobrīd dalību Siguldas posmā ir apstiprinājuši tādi Latvijā labi zināmi riteņbraucēji kā – Matīss Preimanis, Andris Vosekalns, Dmitrijs Sorokins, Raivis Zīmelis, Oskars Muižnieks un citi. Viņiem konkurenci sagādās vadošie Igaunijas MTB sportisti, kā arī Kanādas MTB braucējs Tims Karletons. Kanādietis SEB MTB maratonā startēs otro gadu pēc kārtas. Pērn viņš finišēja 27. vietā. Tāpat iespējama arī citu ārzemju sportistu dalība, kuri iepriekšējā dienā turpat Siguldā sacentīsies UCI kategorijas MTB XCO krosa sacensībās.

Vismasveidīgākais starts gaidāms pulksten 13:30, kad trasē dosies vairāk nekā 1500 dalībnieku kuplais "Virši – A" brauciens. Vienlaicīgi savu distanci uzsāks ar "Mammadaba" veselības brauciena dalībnieki. Arī abos šajos braucienos dalībniekus sagaidīs gan jauni un iepriekš nebraukti posmi pa Siguldas apkaimes mežiem, gan arī jau tradicionālās takas.

Pēdējais kāpums tradicionāli vedīs Gaujas kalnā. Starts 40 un 27 kilometru garajiem braucieniem gaidāms pulksten 13:30. Jaunos riteņbraucējus tikmēr sagaidīs aizraujošie "Herkuless" bērnu braucieni, kuru sākums pulksten 11:00.Iepriekšējā reģistrācija SEB MTB maratona Siguldas posmam mājas lapā velo.lv noslēgsies 1. jūlijā pulksten 23:59. Tāpat reģistrēties būs iespējams arī sacensību norises vietā no pulksten 09:00 rītā.

Trasē riteņbraucēju slāpes veldzēs "Zaķumuižas" ūdens un "Isostar" enerģijas dzērieni. Dalībniekiem būs iespēja iestiprināties arī vairākos ēšanas punktos distancē, kur vitamīniem bagātas un veldzējošas uzkodas nodrošinās Daily. Jau 14. gadu SEB MTB maratona ģenerālsponsors ir SEB banka.

Posms Datums Vieta
4. posms 05.07.2015 Sigulda (UCI kategorija)
5. posms 02.08.2015 Smiltene
6. posms 16.08.2015 Talsi
7. posms 27.09.2015 Ikšķile

Izmantotie resursi:velo.lvLucenko Jekaterina Lucenko JekaterinaAerobika, Aerobika ūdenī
FTA
Reģistrēties