31.05.2015. 13:35
Lietuvas spēkavīrs, leģendārais Židrūns Savickis Brazīlijā notiekošajā "Arnold's Classic" spēkavīru turnīrā uzstādīja jaunu pasaules rekordu baļķa spiešanā stāvus, jo pacēla 228 kg smagu baļķi.

Židrūns Savickis, kurš jau pašlaik ir spēkavīru sporta leģenda, ir arī vairāku pasaules rekordu īpašnieks, tajā skaitā viņam pieder pasaules rekords baļķa spiešanā. Jau vairāk kā 10 gadus, kopš 2005. gada, neviens cits pasaules atlēts nav spējis uzstādīt jaunu rekordu, kamēr pats Savickis šajā laikā to ir labojis jau 14 reizes, iepriekšējais labojums (227 kg) notika pagājušgad, Polijā, šīs disciplīnas pasaules čempionāta laikā.

Interesanti, ka šajā laikā Savickis rekordu ir spējis pacelt no 200 līdz 228 kg. Savukārt Latvijas sporta līdzjutējiem var likties interesants tas fakts, ka savu pirmo pasaules rekordu, 198 kg, Savickis uzstādīja 2004. gadā, bet īsi pēc tam to laboja mūsu valts pārstāvis, Raimonds Bergmanis. Vēlāk gan Savickis savu titulu atguva un, kā jau minēts iepriekš, neviens viņu vairs netika pārspējis.

Interesanti, ka rekorda uzstādīšanas laikā Židrūnu Savicki atbalstīja pats Arnolds Švarcenegers.

Židrūns Savickis uzstāda jaunu pasaules rekordu baļķa spiešanā – 228 kg

Izmantotie resursi:Arnold Classic Brasil 2015Latvijas Bobsleja un skeletona federācija R.Feldmaņa 11, Rīga, LV-1014
Kučans Vasilijs Grieķu-romiešu cīņa, Jostu cīņa, Pludmales cīņa
FTA
Reģistrēties