09.06.2015. 16:06

Pilna vērsija:

, LSM.LV - Sports

"Būs izstrādāta īpaša shēma, kā tiksim pie finansējuma," skaidroja Savickis, paužot, ka panākta oficiāla vienošanās ar pārstāvjiem no gāzes biznesa.

Pirmdien jau ziņots, ka Rīgas "Dinamo" atraduši finansējumu un turpinās pastāvēt.

Rīgas "Dinamo" jau pagājušajā vasarā bija grūtības ar sponsoru atrašanu. Oktobrī nauda tika atrasta, tiesa, klubs tā arī neatklāja labvēļu vārdus. Sniegums gan nebija pārāk veiksmīgs, un rīdzinieki otro reizi vēsturē neiekļuva Gagarina kausā.

Savukārt pirmajās sezonās vienību atbalstīja SIA "Itera", kam pēc vienības mājaslapā pieejamās informācijas pieder 60,98% kluba akciju.

Kā vēstīja laikraksta "Latvijas Avīze" interneta versija, neoficiāli izskanējis, ka komandu turpmāk vadīs soms Kari Heikila, kurš ir strādājis vairākos KHL klubos. Pagājušo sezonu viņš sāka kā Ņižņekamskas "Ņeftehimik" galvenais treneris, bet oktobra vidū tika atbrīvots.

Šobrīd Rīgas klubam palikušas tiesības tikai uz kopumā desmit hokejistiem - līgumi ir spēkā vārtsargam Jakubam Sedlāčekam, aizsargam Krišjānim Rēdliham un uzbrucējiem Robertam Bukartam, Laurim Dārziņam un Brokam Troteram. Tāpat "Dinamo" saglabā tiesības uz aizsargu Oskaru Cibuļski un uzbrucējiem Andri Džeriņu, Miku Indraši, Kasparu Saulieti un Māri Bičevski, kuriem vienošanās gan ir noslēgušās, bet viņi kā ierobežoti brīvie aģenti maija beigās nespēja uzrādīt vienošanos ar citu klubu, līdz ar to sportiskās tiesības uz hokejistiem palika iepriekšējai komandai.

Iepriekš bija izskanējis - ja šosezon Rīgas "Dinamo" tā arī neizdosies atrast atbalstītājus, pērnā gada situācija neatkārtosies un vienība nemaz nesāks sezonu.

Iepriekš Savickis izteicās, ka skaidrība par Latvijas komandas nākotni būs līdz maija beigām, bet vēlāk termiņš tika pagarināts vēl par nedēļu. Pēc KHL reglamenta vienībām finansiālās garantijas par nākamo sezonu bija jāiesniedz līdz 30.aprīlim.

Savickis paudis, ka vienības budžets gadā ir 12 miljoni eiro, bet, ja Rīgas "Dinamo" iekļūs KHL nākamās sezonas dalībnieku vidū, tai būs garantēta piedalīšanās sacensībās uzreiz uz trim gadiem.

Tikmēr AS "Dinamo Rīga" padomes loceklis Guntis Ulmanis sarunā ar aģentūru LETA maijā pauda, ka saistībā ar komandas nākotni "kopumā ir labas ziņas un pamati ielikti". Tiesa, Ulmanis atturējās no sīkāka situācijas izklāsta, jo vairākas reizes risinājums esot bijis tuvu, taču allaž pār ceļu pārskrējis melns kaķis.Nodens, SIA Aiviekstes 22, Rīga, LV-1019
Ginijatuļina Elvīra Ginijatuļina ElvīraMākslas vingrošana, Spēka Triscīņa, Fitness, Bodibildings, Pilates, Ārstnieciskā vingrošana
FTA
Reģistrēties