13.03.2015. 16:33
Šobrīd tiek vestas sarunas ar vairākiem potenciālajiem Kontinentālās hokeja līgas (KHL) Latvijas komandas Rīgas «Dinamo» sponsoriem, sarunā ar laikrakstu «Sestdiena» sacīja AS «Dinamo Rīga» padomes priekšsēdētājs Juris Savickis.

Pilna vērsija:

, apollo.lv, Sports

Šosezon Rīgas «Dinamo» otro reizi savā pastāvēšanas vēsturē nesasniedza KHL Gagarina kausa izcīņu, turklāt nebija noslēpums, ka komanda atrodas arī finansiālās grūtībās.

«Spēlētāji nešaubījās, ka mēs viņiem samaksāsim, ko arī izdarījām. Tūlīt samaksāsim par pēdējo mēnesi. Un hokejistu algas jau nav tādas, ka viņiem būtu jādzīvo no rokas mutē,» sacīja Savickis, norādot, ka vidējā «Dinamo» hokejistu alga esot ap 300 000 eiro gadā.

Savickis nemācēja skaidri pateikt, vai Rīgas klubs turpinās eksistēt, taču «KHL ir pieņemta jauna stratēģija, kas izstrādāta uz trim gadiem. Tas nozīmē, ka mums jāsameklē nauda trim gadiem uz priekšu».

«Man negribētos pieļaut šādu iespēju, [ka nauda netiks atrasta], bet jāņem vērā ģeopolitiskā situācija. Sankcijas, naftas cenas utt. - biznesa vide uz to jūtīgi reaģē, naudu nopelnīt kļūst arvien grūtāk. Arī mūsu politiķi ne pārāk labvēlīgi izturas pret tādu lielvalsti kā Krievija,» uzskata Savickis. «KHL projekts ir izdevīgs visiem; arī Latvijas hokejam tas ir palīdzējis attīstīties. «Dinamo» struktūrā ir vairāk nekā 150 sportistu. Mūsu izlases pamatkodols spēlē «Dinamo», un atcerēsimies, cik labi mums izdevās nospēlēt Soču olimpisko spēļu turnīrā.»

Savickis atklāja, ka Rīgas klubs pats bez sponsoriem varētu savākt kādus trīs miljonus eiro gadā, tomēr vienības budžets ir 12 miljoni.

AS «Dinamo Rīga» padomes priekšsēdētājs norādīja, ka nebūtu gatavs atsaukt komandu no KHL, lai pievienotos kādai citai Eiropas līgai. «Nolaisties no KHL līmeņa līdz Šveices vai citu Eiropas līgu līmenim nebūtu prāta darbs. Es tādā lietā vairs nebūtu gatavs piedalīties.»

«Es tagad vedu sarunas ar vairākiem iespējamiem sponsoriem nākamajiem gadiem. Bet princips ir tāds, piemēram, ir kāda Šveices firma, kas vēlas veidot biznesu Krievijā. Mēģinu viņiem palīdzēt to izdarīt, bet viņi savu peļņas daļu novirza «Dinamo«. Viņiem nav lielas vajadzības reklamēties Latvijā,» uzsvēra Savickis.

Kluba vadītājs uzskatu, ka KHL ir Krievijas maigās varas produkts, nosauca par «pilnīgi izdomātu propagandas terminu».

Kā zināms, nupat aizvadītajā sezonā ar 60 spēlēs izcīnītiem 77 punktiem Rīgas «Dinamo» Rietumu konferences kopvērtējumā regulārā čempionāta beigās ieņēma 12.vietu.A & B, SIA A & B, SIA Āne, Celtnieku 32, Cenu p., Ozolnieku n., LV-3043
Ginijatuļina Elvīra Ginijatuļina ElvīraMākslas vingrošana, Spēka Triscīņa, Fitness, Bodibildings, Pilates, Ārstnieciskā vingrošana
FTA
Reģistrēties