09.09.2014. 16:31
Spānijas pilsētā Granadā vakar sākās pasaules čempionāts šaušanā, kas vienlaikus notiek gan pieaugušo, gan junioru konkurencē. Šodien uz starta devās pirmie Latvijas sportisti.

Tukumnieks Lauris Strautmanis šodien izcīnīja devīto vietu 50 metru šaušanā ar pistoli. 19 gadus vecais sportists startēja junioru (U21) konkurencē un palika tikai viena punkta attālumā no fināla.

Strautmanim padevās vienmērīgas šaušanas sērijas, katrā gūstot 89-92 punktus. Kopsummā iegūti 546 punkti, kas kvalifikācijā ļāva ieņemt devīto vietu 49 dalībnieku konkurencē, taču vēl viens punkts ļautu apsteigt krievu Andreju Počepko un startēt lielajā finālā.

Finālā, starp citu, uzvarēja tieši Počepko, sasniedzot jaunu pasaules junioru rekordu (193,6 punkti). Otrais palika itālis Dario di Martino, bet trešo vietu izcīnīja ķīnietis Bovens Žans.

50 metros startēja arī Emīls Vasermanis un Kristaps Smilga, kuri ieņēma attiecīgi 22. un 36. vietu. Vasermanim 536 punkti, savukārt Smilga tika pie 524 punktiem. Visi trīs sportisti piedalīsies arī 10 metru šaušanā ar gaisa pistoli. Kvalifikācija un fināls notiks parīt.

Šodien 25 metru šaušanā kvalifikācijas sacensības juniorēm sāk Agate Rasmane, savukārt 17.septembrī startēs vienīgais pieaugušo sacensību dalībnieks no Latvijas - Dainis Upelnieks piedalīsies apaļā stenda šaušanā.

Izmantotie resursi:ISSF - International Shooting Sport Federation...