07.09.2016. 03:25
Anastasija Sevastova (WTA 48.), karjeras labāko turnīru 6. septembra vakarā Ņujorkā pabeidza ar bezcerīgu zaudējumu "US Open" ceturtdaļfinālā kādreizējai ranga līderei, bet šobrīd tikai 74. vietā esošajai Dānijas tenisistei Karolīnai Vozņacki – 0:6, 2:6. Sevastova jau cīņas otrajā geimā guva labās potītes savainojumu.

Jau pats pirmais geims, kas ilga sešas minūtes, skaidri parādīja mačā gaidāmo. Bija daudz garo izspēļu, kurās Sevastovai pietrūka gan pacietības, gan precizitātes un arī spēka, lai spētu regulāri apspēlēt Vozņacki slaveno aizsardzību. Sevastova ar "backhand" sitienu pa līniju atspēlēja vienu breikbumbu, bet Karolīnai tūlīt bija otrā iespēja. Sevastovas saīsinātais sitiens nebija pietiekami labs, un Vozņacki viegli tika klāt bumbiņai un ieguva agru breiku.

Svarīga epizode bija otrā geima pirmā punkta izspēlē, kad Sevastova, sniedzoties pēc bumbiņas, izmežģīja potīti un paklupa. Anastasija zaudēja gan šo geimu, gan arī nākamo, kurā servēja pati. Kad Sevastova nokļuva iedzinējos ar dubultbreiku 0:3, viņai bija medicīnas pārtraukums labās kājas potītei, kas tika pamatīgi nosaitēta.

Lielajās uzvarās pār Garbinji Mugurusu un Johannu Kontu veiksmīgi pielietotā taktika ar "slaisiem" un "dropšotiem" šoreiz Sevastovai diezgan paredzami panākumus nedeva, jo Vozņacki labi lasīja spēli, teicami darbojās aizsardzībā un tika klāt gandrīz visiem Anastasijas "dropšotiem".

Otrajā geimā gūtais savainojums nenoliedzami ietekmēja Sevastovas spēli, it īpaši kustēšanos, bet tas nebija galvenais pamatīgās sagrāves iemesls. Sevastovai vienkārši nav tāda uzbrukuma – ļoti agresīvas spēles –, kāds nepieciešams Vozņacki apspēlēšanā. Cenšanās uzbrukt ļoti asi pārsvarā noveda pie nepiespiestajām kļūdām, tādām notiekot arī vienkāršās situācijās, kad Latvijas tenisistei nebija jāskrien. Sevastovai 14 geimos bija 30 nepiespiestās kļūdas, kamēr Vozņacki tikai piecas.

Sevastova 1. seta pēdējā geimā uzņemšanā ar spēcīgiem uzbrukumiem atspēlēja divas setbumbas, bet Vozņacki ar trešo mēģinājumu pielika punktu, sagādājot Sevastovai nepatīkamo 0:6. Sevastova ļoti nelāgi sāka 2. setu, pirmajā geimā izceļoties ar vēl četrām nepiespiestajām kļūdām, no kurām pēdējā bija "dropšots" tīklā.

Pēc nospēlētām 52 minūtēm Sevastova beidzot spēja iegūt pirmo no saviem diviem geimiem, turklāt tas notika ne bez pūlēm – 11. geimā izdevās uzvarēt, tajā atspēlējot trīs breikbumbas. Patiesībā pirmo Vozņacki neizmantoja ar retu kļūdu, bet pārējās divas Sevastova atspēlēja pati – ar lielisku "backhand" un labu pirmo servi. Eiss un vēl viena neatvairīta pirmā serve ļāva tikt uz tablo, rezultātam kļūstot 0:6, 1:4. Saņēmusi skatītāju ovācijas, Sevastova mača finišā spēlēja ar daudz lielāku pārliecību un uzbruka iespaidīgāk, uzvarot vēl vienā geimā (ar savu servi). Tobrīd savainojums netraucēja spēlēt daudz labāk nekā neizteiksmīgajā mača sākumā un 2. seta lielākajā daļā.

Ar zaudējumu Vozņacki Sevastovai beidzās arī viņas iepriekšējais labākais "Grand Slam" turnīrs, kad viņa Dānijas tenisistei 2011. gada janvārī "Australian Open" 4. kārtas mačā piekāpās ar rezultātu 3:6, 4:6. Tiekot līdz "US Open" ceturtdaļfinālam, Sevastova atkārtoja Latvijas sieviešu tenisa labāko rezultātu "Grand Slam" vienspēlēs. 1994. gadā Vimbldonas ceturtdaļfinālā zaudēja Larisa Savčenko. Viņas kontā ir arī 1988. gada "US Open" ceturtdaļfināls, tolaik pārstāvot PSRS.

Ar lielisko startu Ņujorkā Sevastova nopelnīja 450 000 ASV dolāru prēmiju un 430 reitinga punktus, kas 12. septembra rangā ļaus būtiski pakāpties (provizoriski 32. vieta), labojot līdzšinējo rekordu (36. vieta) un atgūstot Latvijas pirmās raketes godu. Sevastovai sezonas turpinājumā ir plānota Āzijas tūre un viens vai divi turnīri Eiropā. Pirmās sacensības būs 19. septembrī Tokijā, pēc tam došanās uz Ķīnu, kur būs divi turnīri – Uhaņā un Pekinā. Sezonas pēdējais turnīrs varētu būt Maskavā (17. oktobris). Pirms tam iespējams starts Lincā (atkarīgs no rezultātiem Āzijā).