05.01.2017. 17:05
Piektdien Rīgā, Sporta namā Daugava, Latvijas U-20 izlases volejbolistēm sāksies eksāmens, kas saucas pasaules čempionāta kvalifikācijas turnīra 1. kārta. Lai saglabātu cerības par finālturnīru, jāierindojas vismaz otrajā vietā.

Piektdien Rīgā, Sporta namā Daugava, Latvijas U-20 izlases volejbolistēm sāksies eksāmens, kas saucas pasaules čempionāta kvalifikācijas turnīra 1. kārta. Lai saglabātu cerības par finālturnīru, jāierindojas vismaz otrajā vietā.

Andreja Odinokova vadītā Latvijas izlase grupā secīgi tiksies ar Dāniju, Horvātiju un Vāciju. Tikai ar Dāniju tuvākā pagātnē nav spēlēts, pagājušā gada jūlijā Eiropas U-19 čempionāta atlases trešajā kārtā Rīgā ar 0:3 zaudējot gan Horvātijai, gan Vācijai.

„Protams, gribēju redzēt savā komandā gan Tīnu Graudiņu, gan Paulu Nečiporuku, taču šoreiz nāksies iztikt bez viņām,” komandas sastāvu turnīram komentē Odinokovs. „Graudiņa ir izvēlējusies lielāku uzsvaru likt uz pludmales volejbolu, bet Nečiporuka vēl nav atguvusies no nesen gūtās kājas traumas. Esam tikuši skaidrībā arī ar pamatsastāvu: Raciņa, Jurdža, Lazda, Černišova, Čerņavska, Smilškalne, atliek tikai izvēlēties libero. Šajā pozīcijā labi izskatās Saveļjeva.”

Tieši servju uzņemšana un aizsardzība treneri uztrauc visvairāk: „Daudz pie tā strādājam, taču joprojām gribas, lai šie komponenti būtu labāki, kaut arī gandrīz visas pamatsastāva meitenesregulāri spēlē Baltijas līgā un ir labi pastrādājušas. Tikai Jurdža Murjāņos spēlē Nacionālajā līgā. Lazda tikko ir atgriezusies no EEVZA U-18 čempionāta Polijā, un esmu apmierināts ar cēlājas sniegumu.

Protams, uztrauc arī Paulas trūkums. Viņas vietā ceturtajā zonā spēlēs Čerņavska. Paula ir stabila un emocionāli noturīga, kamēr Marija spēlē nestabilāk. Turklāt Paula labi darbojas arī servju uzņemšanā un aizsardzībā.”

Jau rīt gaida pirmais mačs ar Dāniju, kuram Latvijas komanda gatavojas vispirms: „Šodien skatīsimies video ar Dānijas komandas dalību. Atkārtošos, ka Dānija ir mūsu spēka komanda, un to mēs varam vinnēt. Tomēr pretinieces padoties netaisās, kaut arī cerību tikt uz finālturnīru viņām praktiski nav. Ja nodrošināsim stabilu servju uzņemšanu, paši spēlēsim, labi servēsim un spēlēsim blokā, kā arī izmantosim iespējas pretuzbrukumos, mums ir izredzes iekļūt arī nākamajā kārtā. Mums ir spēlētājas, kas var labi uzservēt.”

Grupas uzvarētājas nodrošinās dalību pēdējā atlases kārtā maijā, uz kuru dosies arī trīs labākās četru grupu otro vietu ieguvējas.

 

Latvijas izlase

Anita Graudiņa cēlāja

Annija Jurdža    1. temps

Īvaise Zaķe       diagonāle

Jekaterina Moskaļenko  libero

Nadežda Saveļjeva        libero

Irbe Andiķe Lazda        1. temps

Diāna Černišova           2. temps

Marija Čerņavska          2. temps

Inese Raciņa     cēlāja

Elza Smilškalne diagonāle/2. temps

Linda Šteinberga          libero

Ērika Evija Hudjakova  1. temps, diagonāle

 

Spēļu kalendārs

6.janvāris

16:30 Horvātija - Vācija

19:00 Latvija - Dānija

7.janvāris

15:30 Vācija - Dānija

18:00 Latvija - Horvātija

8.janvāris

15:30 Dānija - Horvātija

18:00 Latvija - Vācija

 

Vairāk par kvalifikācijas turnīru varat uzzināt šeit:FP Investment, SIA E.Melngaiļa 1a, Rīga, LV-1010
Kapitaņņikovs Semjons Brīvā cīņa, Brīva cīņa sivietēm, Pludmales cīņa
FTA
Reģistrēties