14.01.2017. 19:03

Jūrmala/Fēnikss: Jeromanovs, Elksnis, Pinete, Rozītis, IļjinsValmiera/Ordo: Pitss, Mičels, Laksa, Bērziņš, Blaus

Uzvarot iemetienu ātru uzbrukumu izveidoja valmierieši, bumbu grozā no augšas triecot Laksam. Jūrmalnieku rindās ar diviem precīziem metieniem no groza apakšas atbildēja Iļjins, savukārt valmieriešu saspēles vadītājs Pitss pēc nospēlētām četrām minūtēm panāca 8:4 par labu Uvja Helmaņa trenētajai komandai. Spēles turpinājumā ar precīziem metieniem aiz trīs punktu līnijas izcēlās Mičels un Bērziņš, trīs minūtes pirms pirmā ceturkšņa noslēguma palielinot valmieriešu pārsvaru līdz 14:6. Pirmās ceturtdaļas izskaņā "Jūrmala/Fēnikss" sadeldēja Latvijas čempionu pārsvaru un Saulītis ar pustālo metienu pietuvoja mājiniekus līdz 15:17, noslēdzot mača pirmās desmit minūtes.

Spēles otro ceturtdaļu ar precīzu trejaci iesāka Gūtmanis, pirmo riez kopš spēles pirmajām minūtēm izvirzot vadībā "Jūrmala/Fēnikss". Nākošajā uzbrukumā ar tālmetienu atbildēja Kārlis, gūstot savus pirmos punktus šajā sezonā. Jūrmalniekiem četrus punktus pēc kārtas guva Dušelis, atgūstot mājiniekiem vadību ar 22:20. Ceturtdaļas turpinājumā valmieriešiem rezultatīvi spēlēja Bērziņš un Pitss, bet jūrmalniekus uz priekšu veda Jeromanovs, nosargājot savai komandai pārsvaru.Divas ar pusi minūtes pirms puslaika noslēguma Iļjins panāca četru punktu pārsvaru, bet valmierieši rezultātu izlīdzināja. Pusotru minūti pirms puslaika beigām Jeromanovs un Jonāts apmainījās ar trejačiem, bet puslaiku ar diviem soda metieniem noslēdza Pinete, ļaujot Arņa Vecvagara komandai pārtraukumā doties vadībā ar 37:35.

Otrā puslaika sākumā "Valmiera/Ordo" guva piecus punktus pēc kārtas, bet Elkšņa trejacis uz brīdi izlīdzināja rezultātu, tomēr valmierieši turpināja gūt punktus katrā uzbrukumā, panākot 47:40. Četras minūtes pirms trešā ceturkšņa noslēguma jūrmalnieki sadeldēja starpību līdz viena metiena tiesai, bet ceturtdaļas izskaņā ar soda metieniem "Valmiera/Ordo" amerikāņi palielināja Latvijas čempionvienības pārsvaru līdz 53:47.

Noslēdzošās spēles daļas sākumā Elksnis un Laksa apmainījās ar precīziem trīs punktu metieniem. Jūrmalnieku uzbrukums uz četrām minūtēm apstājās, ko valmierieši izmantoja iekrājot astoņu punktu pārsvaru. Ceturtdaļas vidū Laksa raidīja grozā divus tālmetienus, kas "Valmiera/Ordo" ļāva palielināt pārsvaru līdz drošai vadībai - 64:52. Tomēr "Jūrmala/Fēnikss" nebija gatava padoties un Jeromānovs ar Dušeli izveidoja pakaļdzīšanos, gūstot astoņus punktus pēc kārtas un trīs minūtes līdz pamatlaika beigām samazinot starpību līdz 60:64. Kaufamnis ar tālmetienu palielināja Latvijas čempionu vadību, bet Elkšān un Gūtmaņa metieni saasināja cīņu par uzvaru, pietuvojot mājiniekus līdz 64:67. 20 sekundes līdz spēles beigām Gūtmanis ar soda metieniem samazināja starpību līdz minimumam. Spēles izskaņā sekoja soda metienu konkurss - Pitss realizēja vienu no diviem, bet Jeromanos ar diviem brīvmetieniem desmit sekundes pirms beigām panāca neizšķirtu 68:68. Uz to "Valmiera/Ordo" treneris Helmanis reaģēja pieprasot minūtes pārtraukumu. Pēdējo metienu mest uzticēts bija Pitsam, tomēr amerikānis metienu nerealizēja un spēles uzvarētājs bija jānoskaidro papildlaikā.

Papildlaika sākumā Rozītis pārņēma vadību jūrmalniekiem, bet Bērziņa četri gūtie punkti panāca vadību "Valmiera/Ordo". Papildlaika vidū Jeromanovs ar trejaci izlīdzināja rezultātu 73:73. Pirms papildlaika noslēguma Laksa un Bērziņš izvirzīja "Valmieru" vadībā ar sešu punktu pārsvaru. Pēdējā minūtē jūrmalniekiem vēlreiz izlīdzināt rezultātu neizdevās un "Valmiera/Ordo" guva panākumu ar 81:77.

Jūrmala/Fēnikss: Jeromanovs 26 (6 rez. pies.), Dušelis 13, Gūtmanis 10, Iļjins 9 (10 atl. bum.), Elksnis 8,Strēlieks 5, Rozītis 2, Pinete 2, Saulītis 2, DilevkaValmiera/Ordo: Bērziņš 20 (12 atl. bum.), Laksa 19, Pitss 18, Blaus 8, Mičels 5, Jonāts 4, Kaufmanis 4, Kārlis 3, GabrānsPārdaugava, BJFK Pārdaugava, BJFK Dammes iela 20, LV-1069 Futbols
Aglenieks Aigars Kanoe airēšana, Smaiļošana
FTA
Reģistrēties