03.05.2015. 19:52
Zviedrijas un Kanādas hokeja izlases svētdien Čehijā notiekošajā pasaules čempionāta A apakšgrupas spēlēs guva pārliecinošas uzvaras. Kanādas hokejisti svētdien sagrāva Vācijas izlasi, pārspējot to ar 10:0 (4:0, 5:0, 1:0).

• Mūsējie pasaules čempionātu sāk ar zaudējumu Kanādai 2015. g. 1. maijs
  • Latvijas izlasi iegāž noraidījumi, tiek piedzīvots zaudējums pret Čehiju vakar

Kanādas hokejisti svētdien sagrāva Vācijas izlasi, pārspējot to ar 10:0 (4:0, 5:0, 1:0).

Kanādieši jau pirmajā periodā guva četrus vārtus, esot precīziem Sidnijam Krosbijam, Teiloram Halam, Klodam Žirū un Koudijam Īkinam. Otrā perioda pirmajās piecās minūtēs kanādieši guva vēl divus vārtus - precīzus raidījumus izdarot Halam un Āronam Ekbledam. Pēc sestajiem zaudētajiem vārtiem Vācijas izlasē tika nomainīts vārtsargs, spēlē iesaistījās Denijs aus den Birkens.

Tiesa, arī pēc Vācijas izlases vārtsarga maiņas kanādieši turpināja būt rezultatīvi. Vēl pa vieniem vārtiem otrajā trešdaļā guva Žirū, Tailers Eniss un Hals, kuram šie bija jau trešie vārti mačā. Pēdējo periodu kanādieši iesāka ar Meta Dušeina skaisti izpildīto soda metienu, kurš panāca jau 10:0.

Savukārt Zviedrijas komanda svētdien Prāgā turnīra A apakšgrupas mačā ar 6:1 (3:0, 3:0, 0:1) pieveica Austrijas izlasi.

Mača rezultātu 14.minūtē atklāja uzbrucējs Fīlips Fošberjs, taču pirmā perioda turpinājumā vēl divas ripas 40 sekunžu laikā guva Oskars Klefboms un Antons Landers. Otrās trešdaļas sākumā 2+10 minūšu noraidījumu par rupju spēli nopelnīja zviedrs Dāniels Rahimi, taču austrieši vairākumu nerealizēja. Tieši pretēji - zviedri perioda vidū trīs minūšu laikā dubultoja savu pārsvaru, gūstot vēl trīs vārtus, no kuriem divus guva Fošberjs. Tiesa, pēdējā periodā Dominiks Heinrihs vienus vārtus austriešiem atguva.

Par A apakšgrupas līderi tagad kļuvusi Kanāda, kam seši punkti divās spēlēs. Otrajā vietā atrodas Zviedrija, kam pieci punkti divās cīņās. Tai ar četriem punktiem seko Čehija, bet pie trīs punktiem divos mačos tikusi Vācija. Piektajā vietā ar diviem punktiem vienā spēlē ir Austrija, kas par vienu punktu apsteidz Šveices hokejistus. Bez punktiem šajā apakšgrupā cīnās Francija un Latvija.

Tikmēr pašreizējā pasaules čempione hokejā Krievijas izlase, ko trenē Oļegs Znaroks un Harijs Vītoliņš, Ostravā B apakšgrupas mačā ar 5:3 (3:0, 1:2, 1:1) pārspēja Norvēģijas valstsvienību.

Pirmos vārtus Krievijas labā ceturtajā minūtē guva Iļja Kovaļčuks, taču jau pēc pusminūtes 2:0 panāca Nikolajs Kuļomins. Trešo ripu Slovēnijas vārtos pirmajā trešdaļā raidīja arī Jevgēņijs Dadonovs, bet otrā perioda sākumā vienus vārtus Slovēnijai atguva Anže Kopitars. Turpinājumā 4:1 panāca Vadims Šipačovs, bet tad slovēņi atkal vienus vārtus atguva, precīzu metienu izdarot Žigam Pancam. Pēdējā periodā vēl pa vieniem vārtiem guva katras komanda, vispirms otrreiz izceļoties krievam Dadonovam, bet pēc tam - slovēnim Robertam Saboličam.

Savukārt Slovākijas izlase sīvā cīņā ar 2:1 (0:0, 0:0, 1:1, 1:0) pagarinājumā pieveica Baltkrievijas valstsvienību.

Slovāki mača rezultātu varēja atklāt jau piektajā minūtē, kad uz Baltkrievijas vārtiem tika nozīmēts soda metiens jeb «bullītis», taču šo iespēju neizmantoja. Pirmie vārti šajā mačā tika gūti vien astoņas minūtes līdz spēles pamatlaika beigām, kad Baltkrieviju vadībā izvirzīja Sergeja Kosticina metiens. Taču minūti vēlāk slovāks Andrejs Mesārošs rezultātu izlīdzināja. Pamatlaiks noslēdzās neizšķirti 1:1, bet mača papildlaikā uzvaru guva slovāki, kad otrajā minūtē precīzs bija Mesārošs.

Pēc svētdienas spēlēm Krievija panākusi ASV hokejistus un kopvērtējumā ar sešiem punktiem divās spēlēs dala līderpozīciju. Aiz tām ar četriem punktiem atrodas Baltkrievijas un Slovākijas komandas. Vēl pie punkta tikusi Dānijas komanda, bet bez punktiem šajā apakšgrupā cīnās Slovēnija, Somija un Norvēģija.

Jau vēstīts, ka Latvijas hokejisti sestdien savā otrajā pasaules čempionāta spēlē A apakšgrupas ietvaros Prāgā ar 2:4 (1:0, 1:3, 0:1) piekāpās mājiniecei Čehijai, lai gan aizvadīja veiksmīgu mača sākumu.

Pasaules čempionātā startējošās 16 komandas sadalītas divās grupās, pa astoņām vienībām katrā, kas katrai izlasei apakšgrupas sacensībās garantē septiņas spēles. Pēc viena apļa grupu spēlēm, kas ilgst no 1. līdz 12.maijam, katras apakšgrupas četras labākās komandas ceturtdaļfinālā turpinās cīņu par medaļām, bet turnīra divas vājākās komandas būs spiestas pamest augstāko divīziju. Viņu vietā nākamajā gadā nāks Kazahstāna un Ungārija, kas augstākajā divīzijā atgriezīsies pēc septiņu gadu pārtraukuma.

Latvijas izlase pasaules čempionātā spēlē Prāgā, kur tiks aizvadītas arī izšķirošās cīņas.

Pasaules čempionāts no 1. līdz 17.maijam norisinās Čehijas pilsētās Prāgā un Ostravā. Latvija A apakšgrupā tiekas ar Zviedriju, Kanādu, Čehiju, Šveici, Franciju, Vāciju un Austriju. Savukārt B apakšgrupā spēlē ASV, Somijas, Krievijas, Norvēģijas, Slovākijas, Slovēnijas, Baltkrievijas un Dānijas hokejisti.

Bebra, Bebrenes pagasta slēpošanas, skriešanas klubs Bebrene, "Tehnikums", Bebrenes p., Ilūkstes n., LV-5439
Čerņavskis Vladislavs Čerņavskis VladislavsDžudo, Sambo, Džiu-džitsu, Kaujas sambo, MMA