09.06.2014. 14:50
Aizvadītajā nedēļas nogalē Itālijas salā Sardīnijā norisinājās pasaules rallija čempionāta sestais posms.

Uz izkaltušās Vidusjūras salas trīs dienu garumā norisinājās visnotaļ spraigas un dramatisma pilnas cīņas. Par dramatiskām tās var saukt kaut vai tāpēc vien, ka somu braucējs Miko Hirvonens, kurš pārstāv M-Sport Ford komandu, pa ceļam uz ceturto ātrumposmu apstājās ceļa malā, lai pārbaudītu un sagatavotu savu kaujas mašīnu cīņām par sekundēm putekļu un akmens bluķu pilnajā trasē, un tur arī palika, jo auto nezināmu iemeslu dēļ uzliesmoja un vairs nebija glābjams.

Sacensību gaitā stabili pārliecinošu sniegumu rādīja pagājušā gada pasaules čempions Volkswagen rūpnīcas komandas sastāvā, francūzis Sebastjans Ožjē. Ja pēc trešā ātrumposma sportists atradās vien rallija kopvērtējuma desmitajā pozīcijā, tad desmit ātrumposmus vēlāk viņš jau bija līdera godā un šajā pozīcijā arī sasniedza rallija finišu.

Otro vietu Sardīnijā izcīnīja norvēģis, Citroen rūpnīcas komandas pārstāvis Madss Ostbergs, bet trešais palika Volkswagen braucējs Jari Mati Latvala, kurš vairāku ātrumposmu garumā bija Sardīnijas rallija līderis.

Pasaules rallija čempionāta turpinājums norisināsies Polijā no 26. līdz 29.jūnijam. Pie tam četri no sacensību 21 ātrumposma atrodas Lietuvas teritorijā. Kopumā sportistiem sacensību dienās būs jāveic apmēram 1500 kilometri, no kā apmēram 350 km - sacensību režīmā.

Preiļu 1. pamatskola Preiļu 1. pamatskola Daugavpils 34, Preiļi, Preiļu n., LV-5301