15.08.2015. 10:30
Džons Isners arī ar ceturto mēģinājumu nav spējis uzvarēt Žeremī Šardī, turklāt šoreiz amerikānim pat bija septiņas mačbumbas. Francijas tenisists piektdienas vakarā trīs taibreiku mačā bija pārāks Monreālas "Masters 1000" turnīra ceturtdaļfinālā – 6:7(9), 7:6(13), 7:6(4).

Džonam Isneram iespēju uzvarēt netrūka, turklāt darbiņš bija jāpaveic divos setos un bez taibreika 2. setā. ASV pirmais numurs bija vadībā ar setu un breiku, bet lietus dēļ pārtrauktajā mačā nespēja nosargāt pārsvaru.

Žeremī Šardī piecas mačbumbas atspēlēja 2. seta taibreikā. Divas novērstas ar savu vājāko sitienu, kas ir "backhand". Otrajā gadījumā tas izdevās, kad servēja Isners. Džonam neprecīza pirmā serve, bet ar vājāku otro Šardī izrēķinās viegli. Vēl divas mačbumbas francūzis atspēlēja ar "forehand" uzbrukumiem, bet piekto novērsa ar "volley".

Sesto un septīto mačbumbu Šardī atspēlēja pēdējā setā pie rezultāta 5:6 un, laikrādim signalizējot nospēlētas apaļas trīs stundas, sasniedza mača trešo taibreiku. Tajā bija tikai viens minibreiks, kuru devītā punkta izspēlē ieguva Šardī, kad Isners izsita autā ar "backhand".

Šardī otro reizi karjerā uzvarēja mačā, tajā atspēlējot septiņas mačbumbas. Iepriekš viņam tas izdevās arī 2012. gadā Akapulko pret Kei Nišikori. Šardī Monreālā atspēlētās septiņas mačbumbas ir sezonas rekords ATP pamatturnīros. Pa sešām mačbumbām šogad atspēlējuši Martins Kližans (Brisbenā pret Aleksandru Dolgopolovu) un Ježijs Janovičs (Monpeljē pret Dastinu Braunu).

Šardī Isneru uzvarējis visos četros mačos. Kanādā gūtā uzvara, domājams, ir visnozīmīgākā, jo Šardī pirmo reizi sasniedza "Masters 1000" līmeņa pusfinālu. Francijas tenisists bija zaudējis visus iepriekšējos trīs ceturtdaļfinālus, allaž piekāpjoties Top 10 tenisistiem – 2010. gadā Toronto Novakam Džokovičam (ar viņu šoreiz jātiekas pusfinālā), 2012. gadā Sinsinati Huanam Martinam Del Potro un 2014. gadā Romā Milošam Raoničam.

Kei Nišikori ar astoto mēģinājumu beidzot guva pirmo uzvaru pār Rafaelu Nadalu, turklāt spānim zaudēja tikai sešus geimus – 6:2, 6:4. Sestdien Kanādā biju abu pirmais mačs kopš 2014. gada Madrides "Masters 1000" fināla. Toreiz Nišikori bija jāuzvar Spānijā, taču viņš, esot vadībā ar setu un breiku, cīņu nespēja pabeigt muguras savainojuma dēļ.