27.10.2015. 16:15
Šovasar ilgstoši traumu ārstējušā krievu tenisiste Marija Šarapova otrdien pieveica pašreizējo pasaules ranga vicelīderi Simonu Halepu un guva otro panākumu sezonas noslēguma turnīra WTA "Finals" apakšgrupu sacensībās.

Šobrīd WTA ranga ceturtajā vietā esošā Šarapova, kura pirms šī turnīra kopš Vimbldonas čempionāta laukumā bija devusies tikai vienā spēlē, bija pārāka pār sacensību pirmo numuru Halepu ar 6-4, 6-4. Otrajā setā Halepa no 1-5 deficīta spēja atgūt divus breikus un pietuvoties līdz 4-5, tomēr kritiskajā brīdī Šarapova vēlreiz lauza pretinieces servi un svinēja uzvaru mačā.

Pirms tam pirmajā kārtā svētdien Šarapova ar 4-6, 6-3, 6-4 pārspēja Agņešku Radvaņsku no Polijas, bet Halepa ar 6-0, 6-3 pārspēja itālieti Flaviju Penetu.

Otrajā otrās kārtas Sarkanās grupas spēlē otrdien šī gada ASV atklātā čempionāta uzvarētāja Peneta, kura izlikta ar septīto numuru, ar 7-6 (7:5), 6-4 pārspēja sacensību piekto raketi Radvaņsku.

Neskatoties uz divām uzvarām divos mačos, Šarapova pirms pēdējās kārtas vēl nav garantējusi vietu pusfinālā, jo grupas noslēgumā trim tenisistēm joprojām var būt pa divām uzvarām.

Kā ziņots, Baltās apakšgrupas pirmajās spēlēs pirmdien sacensību otrā rakete Garvinje Mugurusa no Spānijas ar 6-3, 7-6 (7:4) pārspēja šī gada Francijas atklātā tenisa čempionāta finālisti Lūciju Šafāržovu no Čehijas, kurai turnīrā ticis astotais numurs, bet ar sesto numuru izliktā vāciete Angelika Kerbere ar 6-2, 7-6 (7:3) pārspēja čehieti Petru Kvitovu, kurai turnīrā ir ceturtais numurs.

Pēc apakšgrupu spēlēm katras grupas divas labākās tenisistes iekļūs pusfinālā.

Sezonas noslēguma turnīrā nepiedalās seškārtējā šo sacensību čempione un pēdējo trīs turnīru uzvarētāja pasaules pirmā rakete Serēna Viljamsa, kura vēlas atkopties no sezonas laikā gūtajām traumām. Savukārt startē visas sportistes, kuras WTA rangā ieņem 2.-9.vietu.

No šīs sezonas turnīra dalībniecēm pirms četriem gadiem uzvarēja Kvitova, bet tālajā 2004.gadā turnīrā triumfēja Šarapova.

Latvijas Svarbumbu celšanas asociācija Saules 110-45, Ventspils, LV-3601