07.06.2014. 20:41

Ar septīto numuru izliktā Šarapova dramatiskā un vairāk nekā trīs stundas ilgā cīņā ar rezultātu 6-4, 6-7 (5:7), 6-4 uzveica sacensību ceturto raketi Simonu Halepu no Rumānijas.

Spēles pirmajos divos geimos uzvarēja Halepa, tomēr pēc tam piecos geimos pēc kārtas labākā pamanījās būt Šarapova. Cīņa bija ļoti saspringta un, piemēram, piektais geims vien ilga desmit minūtes. No 2-5 Halepa vēl pietuvojās līdz 4-5, tomēr pēc tam cieta neveiksmi 57 minūtes ilgā setā.

Otrā seta sākumā jau ar 2-0 vadībā izvirzījās Šarapova, bet Halepa panāca izlīdzinājumu. Ļoti svarīgs atkal bija piektais geims, kurā Šarapova pamanījās pieļaut trīs dubultkļūdas, tomēr tāpat uzvarēja. Cīņa turpinājās ļoti līdzīgi un saspringti, bet devītajā geimā pēc ļoti skaistas 20 sitienu izspēles Halepai izdevās nobreikot Šarapovu, tomēr geimu par uzvaru setā rumāniete aizvadīja ļoti nepārliecinoši un zaudēja savu servi, rezultātam kļūstot 5-5.

Seta beigās tenisistes vēlreiz apvainojās ar breikiem un tāpēc viņām nācās spēlēt taibreiku. Tā pirmajās četrās izspēlēs uzvarēja servju uzņēmējas, bet brīdi vēlāk Šarapova jau atradās vadībā ar rezultātu 4:2. Tomēr Halepa uzvarēja pēdējās četras izspēles un triumfēja ar 7:5.

Arī izšķirošā seta pirmajos divos geimos uzvarēja serves izņēmējas, bet ieilgušo tradīciju trešajā geimā beidzot lauza Halepa, nosargājot savu servi. Tomēr turpinājumā jau vadību ar 4-2 ieguva Šarapova, bet Halepa nepadevās, izmantojot kārtējo Šarapovas dubultkļūdu, panāca izlīdzinājumu 4-4. Šajā brīdī gan Šarapova lauza pretinieces servi un brīdi vēlāk triumfēja čempionātā.

Šis bija pirmais Francijas atklātā tenisa čempionāta sieviešu vienspēļu turnīra fināls, kurā tika aizvadīti trīs seti, kopš 2001.gada.

Līdz šim Šarapova pa reizei bija triumfējusi visos četros «Grand Slam» turnīros, bet «French Open» sacensības kļuvušas par pirmajām, kurās viņa uzvarējusi divreiz. Iepriekšējo reizi šajā turnīrā viņa uzvarēja 2012.gadā, bet pērn finālā piekāpās Serēnai Viljamsai.

Tikmēr Halepa pērn Francijas atklātajā čempionātā ieradās brīdī, kad atradās WTA ranga 57.pozīcijā, bet nākamajā nedēļā jau būs trešā labākā. Pērn Halepa uzvarēja sešos WTA turnīros, gadu noslēdzot pasaules ranga 11.vietā, bet šogad viņa turpina spēlēt tikpat sekmīgi.

Francijas atklātajā čempionātā Halepa līdz šim nekad nebija tikusi tālāk par otro kārtu, bet «Grand Slam» turnīros savu labāko sniegumu demonstrēja šogad Austrālijā, kur tika līdz ceturtdaļfinālam.