07.02.2015. 20:30
Sestdien startēja Federācijas kausa cīņas Pasaules pirmajās divās grupās. Elites divīzijas gaidītākajā mačā Krievija pēc pirmās dienas ir vadībā ar 2-0 izbraukumā pret Poliju.

Šonedēļ izlašu sastāvā spēlē piecas WTA reitinga pirmā desmitnieka tenisistes. Divas no viņām var redzēt Krakovā, kur Polija uzņem Krieviju. Viesu komanda ieradusies pēdējos pāris gados nepieredzēti spēcīgā sastāvā, jo uz Poliju aizbrauca divas "Grand Slam" čempiones – Marija Šarapova un Svetlana Kuzņecova.

Vairāku elites spēlētāju pēkšņais patriotisms skaidrojams ar Rio olimpiādes tuvošanos. Starptautiskās Tenisa federācijas noteikumi paredz, ka, lai pretendētu uz piedalīšanos olimpiskajās spēlēs, tenisistēm olimpiskā cikla laikā vairākas reizes jābūt pieejamām savās izlasēs.

Krievijai tik spēcīga sastāva nav bijis sen, jo valsts vadošās tenisistes regulāri atsaka komandai un pat pirms diviem gadiem ignorēja finālu! Lai vai kā, šoreiz tenisa lielvalstij pat ļoti pieklājīgs sastāvs, kas zibenīgi deva rezultātu, praktiski nodrošinot iekļūšanu aprīlī gaidāmajā pusfinālā.

Kuzņecova vispirms ar 6:4, 2:6, 6:2 pieveica Agņešku Radvaņsku, nodemonstrējot kādreiz bieži redzēto, bet pēdējās sezonās pazudušo agresīvo tenisu. Agas aizsardzība uz visiem jautājumiem nespēja atbildēt. Radvaņska Svetai zaudēja 11. reizi 15 mačos!

Otrā vienspēle bija bez intrigas, un Šarapova ar 6:0, 6:3 sagrāva Agas māsu Ursulu. Zīmīgi, ka Krakova ir abu Radvaņsku dzimtā pilsēta. Federācijas kauss šeit tika gaidīts ar pozitīvu satraukumu, taču pirmā diena izvērtusies tik nelāgi, ka cerības uz uzvaru visā mačā ir niecīgas. Rīt pirmajā vienspēlē Šarapova sacentīsies ar Agņešku. Abām valstīm tā ir pirmā tikšanās. Lielo tenisu Krakovā klātienē skatās ap 15 000 fanu.

Ja rīt nenotiks neticama atspēlēšanās, Krievija nodrošinās pusfinālu, kurā sacentīsies ar Vācijas un Austrālijas pāra uzvarētāju. Štutgartē pēc pirmās dienas ir neizšķirts 1-1. Andželike Kerbere nedaudz negaidīti trīs setos zaudēja Jarmilai Gajdošovai. Pagājušā gada finālistēm neizšķirtu panāca Andrea Petkoviča, kura trīs setos ar 6:4, 3:6, 12:10(!) pārspēja Samantu Stousuru. Petko 3. seta desmitajā geimā atspēlēja vienu mačbumbu.

Itālija savās mājās uz Dženovas māla ir ar 2-0 priekšā Francijai. Šī pāra uzvarētāja pusfinālā, visticamāk, sacentīsies ar čempioni Čehiju, kas Kvebekā uzvarēja pirmās divas vienspēles pret Kanādu. Abas komandas spēlē ar rezerves sastāviem.

2. grupā savu komandu sastāvos spēlē Serēna Viljamsa un Simona Halepa. Ranga līdere Viljamsa kopā ar māsu Venusu nodrošināja pirmās dienas 2-0 pārsvaru Argentīnā. Savukārt Halepa guva pagaidām vienīgo uzvaru savās mājās pret Spāniju (1-1).