25.10.2015. 18:00
Krievijas pirmā rakete Marija Šarapova svētdien Singapūrā guva pirmo uzvaru kopš Vimbldonas, "WTA Finals" pirmajā dienā atspēlējoties pret Agņešku Radvaņsku – 4:6, 6:3, 6:4. Tā 2004. gada čempionei ir 13. uzvara 15 mačos pret Radvaņsku.

Marija Šarapova ceturtajā geimā ieguva divas breikbumbas, taču abas izniekotas ar sitieniem pāri gala līnijai – vispirms ar "backhand", bet pēc tam ar "forehand". Šarapova septītajā geimā atspēlēja divas breikbumbas (ar eisu un "forehand"), bet divus geimus vēlāk vēlreiz 15:40 deficītu atspēlēt neprata. Arī šoreiz pirmās breikbumbas izspēlē eiss, bet nākamais punkts un līdz ar to arī geims tika Agņeškai Radvaņskai, jo Krievijas pirmā rakete nespēja bumbiņu dabūt pāri tīklam. Ieguvusi 5:4 pārsvaru, Polijas vadošā tenisiste pēc tam viegli izservēja 1. setu.

Kā jau ierasts, Radvaņska labi spēlēja aizsardzībā un publiku izklaidēja ar lieliskiem sitieniem (to šodien bija ļoti daudz), bet Šarapova regulāri uzveikto pretinieci centās apspēlēt ar daudz jaudīgāku uzbrukumu. 2. setā viņai tas lieliski izdevās. Kad Maša spēlēja precīzi, Aga reti spēja atbildēt.

Šarapova izvirzījās vadībā ar 4:1, pēc tam neizmantoja iespēju iegūt dubultbreiku, tā vietā zaudēja savu servi. Pievilkusi līdz 3:4, Radvaņska panākt izlīdzinājumu neprata. Polietei astotajā geimā divas kļūdas, vēl divās epizodēs Šarapova nospēlēja neatvairāmi un atjaunoja pārsvaru, tūlīt nodrošinot 3. seta spēlēšanu.

Zīmīgi, ka abas trešo reizi "WTA Finals" ietvaros sarīkoja trīs setu cīņu. 2012. gadā Stambulā 3:12 stundu ilgā mačā Šarapova uzvarēja ar 5:7, 7:5, 7:5, bet pērn Singapūrā 3:10 stundu ilgā sacensībā bija pārāka ar rezultātu 7:5, 6:7(7), 6:2. Šoreiz trīs stundas netika sasniegtas – "tikai" 2:47, taču jau atkal "maratonā" uzvarēja Šarapova.

Šarapova pēdējā seta otrajā geimā atspēlēja divas breikbumbas. Pirmo ar labu pirmo servi, bet otro Radvaņskas stilā – ar "dropšotu". Agai bija vēl arī trešā iespēja, taču šoreiz pati kļūdījās, bumbiņu raidot pāri gala līnijai. Šarapova 13:41(!) minūšu ilgā geimā panāca neizšķirtu 1:1. Šarapova turpinājumā ieguva abus breikus, ik reizi breikbumbu izspēlē sodot vāju Radvaņskas otro servi.

Maču Šarapova, kurai bija 5:2 pārsvars, spēja izservēt tikai ar otro mēģinājumu, turklāt cīņas pēdējā geimā servi noturēja no 15:40. Pirmā breikbumba atspēlēta sarežģītā situācijā ar "sveci", bet otrās breikbumbas izspēlē Radvaņskai neraksturīga kļūda vienkāršā situācijā. Šarapovai arī vajadzēja divas mačbumbas, jo pirmo liedza realizēt 12. dubultkļūda.