01.06.2015. 14:50
Titulētā Krievijas sportiste Marija Šarapova pirmdien cieta neveiksmi Francijas atklātā tenisa čempionāta astotdaļfināla mačā, tādējādi noliekot šī turnīra čempiones pilnvaras.Astotdaļfināla duelī ar otro numuru izliktā Šarapova ar 6-7...

Astotdaļfināla duelī ar otro numuru izliktā Šarapova ar 6-7 (3:7), 4-6 piekāpās čehietei Lūsijai Šafāržovai, kura sacensībās izlikta ar 13.numuru.

Pirmā seta laikā abas tenisistes pa reizei lauza pretinieces servi, tāpēc tā uzvarētāja bija jānoskaidro taibreikā, kur gana pārliecinoši pārāka bija Šafāržova. Savukārt otrajā setā Šarapova savu servi zaudēja jau pie pirmās izdevības, ātri vien nonākot iedzinējos ar 0-3. Tiesa, krieviete prata rezultātu izlīdzināt, bet desmitajā geimā čehiete vēlreiz lauza pagājušā gada čempiones servi un uzvarēja setā ar 6-4, izcīnot uzvaru arī visā cīņā.

Par Francijas atklātā čempionāta uzvarētāju Šarapova līdz šim kronēta divas reizes - 2012. un 2014.gadā. Tikmēr Šafāržova ceturtdaļfinālu sasniegusi pirmo reizi karjerā.

Zīmīgi, ka Šafāržova kopš 2010.gada Šarapovu uzvarējusi pirmo reizi.

Ja Šarapova pasaules rangā pašlaik atrodas augstajā otrajā vietā, Šafāržova ieņem 13.pozīciju.

Tikmēr ceturtdaļfinālu ceturtdien izdevies sasniegt arī ar 21.numuru izliktajai spānietei Garvinei Mugurusai, kura ar 6-3, 6-4 pārspēja itālieti Flaviju Penetu.

Mugurusa šī turnīra ceturtdaļfinālu sasniegusi jau otro gadu pēc kārtas. Viņa un Šafāržova savā starpā spēkosies ceturtdaļfinālā.