10.05.2014. 17:00
Svētdien Madrides WTA "Premier Mandatory" turnīra finālā būs Rumānijas un Krievijas labāko tenisistu tikšanās – Simona Halepa pret Mariju Šarapovu. Halepa trīs setos apspēlēja Petru Kvitovu (6:7(4), 6:3, 6:2), bet Šarapova zaudēja tikai piecus geimus Agņeškai Radvaņskai – 6:1, 6:4.

Marija Šarapova ar Polijas labāko tenisisti tikās otrajā turnīrā pēc kārtas – Šarapova Agņešku Radvaņsku aprīlī Štutgartē apspēlēja ar 6:4, 6:3, bet šodien uz ātrā Madrides māla uzvarēja vēl vieglāk. Maša 1. setā vienīgo geimu zaudēja ar savu servi, ceturtajā geimā ar vairākām kļūdām (ieskaitot divas ar servēm) Radvaņskai uzdāvinot "sauso" breiku.

2. seta sākums liecināja par ļoti ātru finišu, jo Šarapova turpināja graut, viegli iegūstot 3:0 pārsvaru. Tobrīd Šarapova neizmantoja iespēju tikti pie dubultbreika, un Radvaņska tūlīt atspēlējās, uzvarot četros geimos pēc kārtas. Radvaņska piespieda pretinieci vairāk skriet, kā arī sagaidīja kļūdas no Šarapovas. Setu uzvarēt polietei gan nebija lemts – Šarapova tūlīt noformēja vēl vienu trīs geimu sēriju, pieliekot punktu pusfinālam.

Šarapova šodien guva 10. uzvaru pret Radvaņsku, kurai Krievijas pirmo raketi izdevies apspēlēt tikai divas reizes. Zaudēti tikai pieci geimi Šarapovai ir atkārtota graujošākā uzvara pār Radvaņsku. 2010. gadā Sinsinati viņai Agu izdevās sagraut ar 6:2, 6:3.

Šarapova finālā sacentīsies ar Simonu Halepu, kura otro reizi tikpat mačos tika galā ar Petru Kvitovu – 6:7(4), 6:3, 6:2. Arī šoreiz čehieti iegāza nepiespiestās kļūdas (šodien 66) un nogurums. Kvitova Halepai augustā Ņūheivenas finālā zaudēja ar 2:6, 2:6, toreiz turnīrā pirms titula mača trīs no četrām uzvarām gūstot trīs setos.

Šonedēļ Kvitovai tikai divas tādas spēles pirms fināla, bez tam vakar brīvdiena, jo nebija jāspēlē Serēnas Viljamsas izstāšanās dēļ, taču Kvitova pamatīgi iztukšojās spēles laikā, jo darbojās ļoti agresīvi, tādā tempā izturot pusotru setu. Kvitova 1. setā, kurā viņa izlaida breika pārsvaru, uzvarēja taibreikā, bet 2. setā ieguva 3:1 pārsvaru. Kvitova pēc tam zaudēja septiņus geimus pēc kārtas un atspēlēties nespēja.

Halepa uzvarējusi septiņus finālus pēc kārtas, pirms tam zaudējot pirmos trīs. Pirms gada finālā Viljamsai zaudējusī Šarapova Halepu uzvarējusi abos iepriekšējos mačos – 2012. gadā Indianvelsā ar 6:3, 6:4 un tā paša gada rudenī Pekinā ar 7:5, 7:5.Bulduru Sporta klubs Vienības prospekts 6, Jūrmala, LV-2010
Semenkovs Vjačeslavs Bokss, Taekvondo, Kikbokss, MMA
FTA
Reģistrēties