09.06.2012. 20:44
Krievijas tenisiste Marija Šarapova, kura nākamajā nedēļā kļūs par jauno WTA ranga līderi, sestdien triumfēja Francijas atklātajā čempionātā.

Finālmačā sacensību otrā rakete Šarapova ar rezultātu 6:3, 6:2 pieveica itālieti Sāru Erani, kura izlikta ar 21.numuru.

Līdz ar to Šarapova kļuvusi par desmito tenisisti vēsturē, kura karjeras laikā vismaz vienu reizi uzvarējusi visos «Grand Slam» turnīros.

Aizvadīto finālmaču pārliecinošāk sāka Šarapova, izvirzoties vadībā ar 4:0. Nākamajos divos geimos Erani spēja samazināt pretinieces pārsvaru uz pusi, tomēr nopietnu pretestību uz uzvaru setā viņa neizrādīja.

Otrā seta pirmajā geimā Šarapova uzvarēja visas izspēles pie pretinieces serves un atkal ieguva vadību. Kaut rezultāts atkal palielinājās gandrīz tikai par labu Šarapovai, šajā setā geimi bija daudz garāki un cīņa sīvāka. Tas gan neliedza Krievijas tenisistei uzvarēt mačā.

Salīdzinājumam - pirmais sets ilga tikai 36 minūtes, bet otrais, kurā tika izspēlēts par geimu mazāk, turpinājās 53 minūtes.

Šarapovai šis ir ceturtais «Grand Slam» tituls karjerā, bet Parīzes turnīrā viņa pirmoreiz bija iekļuvusi finālā.

Pirms tam Šarapova bija uzvarējusi 2004.gada Vimbldonas turnīrā, 2006.gada ASV atklātajā čempionātā un 2008.gada Austrālijas atklātajā čempionātā.

Savukārt Erani šī gada sākumā aizkļuva līdz Austrālijas atklātā čempionāta ceturtdaļfinālam, bet pirms tam «Grand Slam» vienspēļu sacensībās viņa nebija tikusi tālāk par trešo kārtu.

Zīmīgi, ka Francijas atklātā čempionāta finālā jau trešo gadu pēc kārtas bija iekļuvusi kāda no Itālijas tenisistēm. Iepriekšējos divos gados tas padevās Skjavonei, bet līdz tam šīs valsts pārstāves turnīra finālā vēl nekad nebija spēlējušas.

Reklāma Piektdien Erani pārī ar savu tautieti Robertu Vinči uzvarēja sieviešu dubultspēļu turnīrā. Finālmačā ar ceturto numuru izliktās Erani/Vinči ar rezultātu 4:6, 6:2, 6:2 pieveica Krievijas tenisistes Mariju Kiriļenko un Nadeždu Petrovu, kuras bija izliktas ar septīto numuru.

Iepriekš šogad Erani un Vinči sasniedza Austrālijas atklātā čempionāta finālmaču, kurā piedzīvoja zaudējumu.

Iepriekšējā reize, kad viena tenisiste «Grand Slam» sacensībās uzvarēja gan vienspēlēs, gan dubultspēlēs bija 2000.gadā, kad to paveica Marī Pīrsa, tomēr Erani neizdevās to atkārtot.