26.03.2014. 08:00
Otrdien noskaidrojās Maiami WTA "Preimer Mandatory" turnīra pirmais pusfināla pāris. To veidos tenisistes, kuras pirms gada spēlēja turnīra finālā – Serēna Viljamsa un Marija Šarapova. Abas ceturtdaļfinālos guva uzvaras divos setos, apspēlējot attiecīgi Andželiki Kerberi un Petru Kvitovu.

Marija Šarapova 2011. gadā Petrai Kvitovai zaudēja ne tikai Vimbldonas finālā, bet sezonas izskaņā arī Tokijā. Kopš tā laika Krievijas pirmā rakete Čehijas labāko tensisti bija uzveikusi trīs mačos pēc kārtas. Otrdien Floridā tika pievienota vēl viena uzvara, savstarpējo spēļu bilanci uzlabojot līdz 5-2.

Šarapova spēli sāka maksimāli sliktākajā veidā – sava serve pirmajā geimā zaudēta "sausā". Kvitova vadībā bija līdz astotajam geimam, kurā Mašai ar labu aizsardzību un pretinieces kļūdām izdevās panākt izlīdzinājumu (4:4). Kvitova izgāza seta galotni, 12. geimā nespējot tikt līdz taibreikam – čehiete ar savu servi geimā neuzvarēja nevienā izspēlē – 7:5 Šarapovas labā.

2. sets tika izspēlēts ļoti ātri, jo Kvitova uzvarēja tikai vienā geimā. Pie tam tas notika, kad viņa bija zaudējusi jau piecus jeb spēja izvairīties no 0:6 pēriena. Kvitovai divos setos apaļas 30 nepiespiestās kļūdas. Šarapovai pirmā Top 10 uzvara kopš pagājušā gada jūnija, kad viņa "French Open" pusfinālā uzveica Viktoriju Azarenku. Taisnības labad jāsaka, ka daudz ar Top 10 spēlētājām viņa kopš tā laika nebija tikusies – tikai divreiz, abos gadījumos zaudējot Serēnai Viljamsai.

Tieši ar Viljamsu, kuru Šarapova nav spējusi uzveikt kopš 2004. gada, viņai būs jātiekas pusfinālā. Abas pērn sacentās finālā. Toreiz Šarapova sāka teicami, ieguva seta un breika pārsvaru, taču zaudēja mača pēdējos 10 geimus un jau atkal piekāpās Viljamsai. Serēna pār Šarapovu guvusi 14 uzvaras pēc kārtas un savstarpējos mačos ir priekšā ar 15-2. Ranga līdere savā ceturtdaļfinālā ļoti viegli tika galā ar Vācijas pirmo raketi Andželiki Kerberi – 6:2, 6:2.