02.03.2013. 19:20
Latvijas riteņbraucējs Aleksejs Saramotins, nodemonstrējot izcilu sniegumu, šodien izcīnīja augsto piekto vietu Itālijas pilsētā Sjēnā notikušajā «Strade Bianche» viendienas velobraucienā (UCI kat.1.1).

Šo rakstu drīkst lasīt tikai no 18 gadu vecuma.

Lasīt citus rakstus Esmu pilngadīgs

Sacensību ievadā Šveices komandas «IAM Cycling» sastāvā braucošais Saramotins kopā ar vēl trim braucējiem izveidoja līdz pat četru minūšu atrāvienu no peletona, kas sacīkšu gaitā pat pārsniedza desmit minūšu robežu.

Desmit kilometrus pirms finiša līderu četrotne sāka šķelties, tomēr vēlāk atkal apvienojās un prata saglabāt 20 sekunžu pārsvaru pār tuvākajiem sekotājiem. Neskatoties uz to, ka bēdzēji tika panākti, Saramotins saglabāja pozīcijas braucēju augšgalā un finišā spēja ieņemt piekto vietu.

Par 188 kilometrus garo sacensību uzvarētāju kļuva itālietis Moreno Mozers no «Cannondale» komandas, bet otrais bija viņa komandas biedrs Peters Sagans no Slovākijas. Vēl Saramotinu prata apsteigt vienīgi labi zināmais itālietis Rinaldo Nočentīni («AG2R La Mondiale») un slavenais šveicietis Fabiāns Kančelara («RadioShack-Leopard»).

Jāizceļ, ka Saramotins ieņēma augstāko vietu no tiem sportistiem, kuri teju visu sacensību gaitu bija atrāvienā.

«IAM Cycling» komanda izveidota pirms šīs sezonas, un tai ir «Pro» kontinentālās statuss, kas ir otrs spēcīgākais līmenis aiz «ProTour». Tomēr arī «Pro» kontinentālās komandas bieži tiek pielaistas visaugstākā līmeņa sacensībām.

Pašlaik 30 gadus vecais Saramotins iepriekšējās divas sezonas pārstāvēja Francijas komandu «Cofidis».Viesu nams Vidzeme, SIA, Peintbola parks Viesu nams Vidzeme, SIA, Peintbola parks "Ieviņas", Sējas n., LV-2142
Solncevs Valērijs Solncevs ValērijsGrieķu-romiešu cīņa, Brīvā cīņa, Pludmales cīņa
FTA
Reģistrēties