16.10.2017. 19:53

Tieši tāpat kā Izaicinājuma kausā, savas pirmās kārtas spēles aizvadītajā nedēļas nogalē izspēlēja arī Čempionu kausa komandas.

Savu pirmo spēli esošie čempioni, Londonas "Saracens", aizvadīja pret citu Anglijas Premjerlīgas komandu, Northemptonas "Saints". Turklāt, "svētie" šosezon rāda gana atzīstamu sniegumu mājas čempionātā, kur šobrīd turnīra tabulā ieņem trešo vietu, tāpēc spēle pret "saracīniem" solījās būt interesanta.

Spēles sākums, kurā Northemptona arī pirmā guva punktus, ļāva cerēt, ka tā tiešām būs, tačo Londonas komanda pierādīja, ka arī šosezon uz Eiropas skatuves viņi nedomā pabīdīties, lai dotu vietu kādam citam. Gūstot četru piezemējumus jau pirmajās 40 minūtēs un tikpat reizes šķērsojot ieskaites zonu arī otrajā puslaikā, "Saracens" svinēja vairāk nekā pārliecinošu panākumu ar 57:13.

Par spēles rezultatīvāko spēlētāju kļuva Ovens Farels, kurš jau no pirmās spēļu kārtas atgriezās turpat, kur to noslēdza iepriekšējā sezonā – rezultatīvāko spēlētāju saraksta galvgalī.

Tāpat ar panākumu šo eirokausu sezonu sāka esošie Francijas čempioni un Čempionu kausa vicečempioni Klermonas komanda, kas faktiski savu uzvaru nokārtoja pirmajā puslaikā, kad pret "Ospreys" izvirzījās vadībā ar 20:7, otrā puslaika sākumā viņi guva vēl trīs punktus un tāpēc, pat pēc diviem Daniela Evansa piezemējumiem, velsieši nespēja saasināt spēles gaitu – 26:21 par labu Klermonai.

Anglijas čempioni, Ekseteras "Chiefs", pirmajā kārtā tikās ar Glāzgovas "Warriors" un, lai arī spēli sāka diezgan neveiksmīgi, pirmo desmit minūšu laikā zaudējot 10 punktus, prata atspēlēties un novest cīņu līdz pozitīvam iznākumam – 24:15.

Vizbeidozt nu jau par Pro14 dēvētā turnīra iepriekšējās sezonas labākā komanda, Lanelli "Scarlets" tikās ar spēcīgo Tulonas komandu. Francūži spēles ievadā iekrāja komfortablu pārsvaru, 23. minūtē tiekot līdz 18:0, taču mača turpinājums vairs nebija tik spīdošs un, galvenokārt, pateicoties bijušā Tulonas spēlētāja Lī Halfpenija, kurš no "Maijpuķīšu" rindām tika atskaitīts ar diezgan lielu skandālu, centieniem, velsiešiem izdevās ne tikai atspēlēties, bet arī izvirzīties vadībā.

Tiesa, pēdējo vārdu šajā spēlē teica Francijas komanda, kad Fransuā Trin-Duks realizēja soda sitienu, izraujot uzvaru savai komandai – 21:20.