29.01.2016. 10:00
Par Santinu dēvētais Martinas Hingisas un Sanjas Mirzas duets piektdien svinēja jau 36. panākumu pēc kārtas, uzvarot "Australian Open" sieviešu dubultspēļu turnīrā. Šveices un Indijas komanda finālā ar 7:6(1), 6:3 pieveica Čehijas pāri Andrea Hlavāčkova/Lucija Hradecka. Ranga līderēm trešais "Grand Slam" tituls pēc kārtas.

Ļoti amizants izvērtās fināla 1. sets, kurā no trešā geima bija astoņi breiki pēc kārtas! Čehijas sportistes četras reizes nespēja nosargāt pārsvaru un arī pie rezultāta 5:4 neizservēja setu.

Turnīra pirmajai komandai problēmas sagādāja Hingisas servēšana un abu spēlētāju kļūdas ar "forehand" uzbruktiem, taču trūkumus izdevās kompensēt ar labu spēli uzņemšanā. Mača izskaņā bija pieci breiki pēc kārtas, čempionēm punktu izdevās pielikt ar ceturto mačbumbu.

Abām komandām tā bija otrā tikšanās. Arī pirmajā, kas notika oktobrī "WTA Finals" turnīrā, divos setos uzvarēja Hingisa un Mirza, toreiz esot pārākas ar rezultātu 6:3, 6:4. Hingisa un Mirza Melburnā sešos mačos zaudēja tikai vienu setu, kas notika ceturtdaļfinālā pret Annu-Lēni Grēnefeldi un Koko Vandevei (6:2, 4:6, 6:1).

Hingisa 12. reizi uzvarēja "Grand Slam" dubultspēlēs, Austrālijā to izdarot piekto reizi (1997-1999, 2002, 2016). Martina ir arī trīskārtēja "Australian Open" čempione vienspēlēs (1997-99). Tikmēr Mirzai trešais tituls, visus izcīnot kopā ar Hingisu. Abas pērn uzvarēja gan Vimbldonā, gan "US Open".

Hlavāčkova un Hradecka kopā uzvarējušas divos "Grand Slam" turnīros, par čempionēm kļūstot 2011. gadā "French Open" un 2013. gadā "US Open". Starp citu, čehietes pirms pieciem gadiem finālā Parīzē pieveica Mirzu, kura spēlēja kopā ar Jeļenu Vesņinu.

Hingisa ar Mirzu kopā sāka spēlēt pagājušajā gadā Indianvelsā un kopš tā laika uzvarējušas 12 turnīros. Šogad viņām jau trešais tituls, iepriekš paliekot nepārspētām Brisbenā un Sidnejā.

Abas šobrīd sasniegušas iespaidīgu 36 uzvaru sēriju, kas ir garākā sērija dubultspēlēs kopš 1990. gada, kad 44 uzvaras pēc kārtas guva Jana Novotna un Helēna Sukova. Garākā sērija WTA vēsturē pieder Martinai Navratilovai un Pemai Šraiverei, kuras laika posmā no 1983. gada 23. jūnijam līdz 1985. gada 9. jūlijam uzvarēja 109 mačos pēc kārtas, sērijai pārtrūkstot Vimbldonas finālā pret Ketiju Džordanu un Elizabeti Smailiju (7:5, 3:6, 4:6).

Pērn Melburnā uzvarēja Lucija Šafāržova un Betānija Mateka-Sendsa, taču abas titulu aizstāvēt nevarēja, jo čehiete slimības dēļ spiesta izlaist sezonas sākumu. Mateka-Sendsa šogad startēja kopā ar Sabīni Liziki, zaudējot 2. kārtā.

Jūras zirgi, Saulkrastu jātnieku skola Zvejniekciems, Upes 6, Saulkrastu p., Saulkrastu n., LV-2161
Ginijatuļina Elvīra Ginijatuļina ElvīraMākslas vingrošana, Spēka Triscīņa, Fitness, Bodibildings, Pilates, Ārstnieciskā vingrošana