11.02.2015. 20:48
Latvijas komanda Rīgas Dinamo Kontinentālās hokeja līgas (KHL) regulārā čempionāta spēlē šodien izbraukumā sacenšas ar spēcīgo Sanktpēterburgas SKA vienību.Maču no Sanktpēterburgas tiešraidē iespējams vērot kanālā Viasat...

Maču no Sanktpēterburgas tiešraidē iespējams vērot kanālā Viasat Sport Baltic. Spēles 3.trešdaļā rezultāts ir 3:1 SKA labā. Rīdzinieku labā vienīgos vārtus guvis Lauris Dārziņš, bet mājiniekiem izcēlušies Tonijs Mortensons, Romans Červenka un Maksims Čudinovs.

Dueli labāk iesāka viesi no Rīgas, taču ar bīstamiem metieniem pa vārtiem vismaz pirmajās minūtēs viņiem neizdevās izcelties. Ceturtajā minūtē Latvijas komanda tika pie iespējas spēlēt vairākumā, taču tas izmantots netika, lai gan tā laikā tika veikti vairāki raidījumi uz pretinieku vārtiem. Tomēr nedaudz vēlāk Rīgas Dinamo izvirzījās vadībā, kad Dārziņš pēc Indraša piespēles ar metienu virs vārtsarga Miko Koskinena atklāja dueļa rezultātu.

Pāris minūtes vēlāk pie vairākuma jau tika SKA komanda, kas vairākkārt apdraudēja Jakuba Sedlāčeka vārtus un centās izdarīt spiedienu uz Latvijas klubu. Viena hokejista pārsvaru mājinieki neizmantoja, turklāt Rīgas Dinamo hokejisti nekautrējās uzbrukt, komandām spēlējot vienādos sastāvos, izdarot vairākus bīstamus metienus uz Koskinena vārtiem. Trešdaļas izskaņā noteikumu tika pārkāpti pret Robertu Bukartu, taču prasme pārliecinoši kontrolēt ripu pretinieku aizsardzības zonā nedeva cerēto rezultātu.

Otro trešdaļu SKA iesāka ar ofensīvu, izdarot lielu spiedienu uz Rīgas Dinamo vārtiem, taču ikreiz vietā bija Sedlāčeks vai arī vārtu stabs. Pēc aizvadītām septiņām minūtēm šajā trešdaļā rīdzinieki tika pie iespējas spēlēt vairākumā, kad divu minūšu sodu saņēma Iļja Kovaļčuks, taču Latvijas komandai neizdevās saturīgs sniegus viesu līdera noraidījuma laikā. Pēc neilga brīža mazākumā spēlēja jau Rīgas Dinamo, jo noraidījumu saņēma Kaspars Saulietis, taču arī šo vairākumu mājiniekiem neizdevās pārvērst vārtu guvumā, lai gan darba Sedlāčekam netrūka.

Tikmēr psiholoģiski "uzvilcies" bija Kovaļčuks, kurš vienā no epizodēm vispirms veica pamatīgu spēka paņēmienu pret Dārziņu, bet pēc tam laukuma centrā saķērās ar Čārlzu Genoveju. Šāda mājinieku līdere spēle ļāva Rīgas Dinamo atkal spēlēt vairākumā, kas gan atkal palika neizmantots. Trešdaļas izskaņā pie divu minūšu soda tika arī Krišjānis Rēdlihs, taču SKA to izmantot netika, turklāt pēdējā minūtē uz mājinieku vārtiem tika nozīmēts bullītis, kuru gan Gints Meija nerealizēja.

Rīdzinieku treneri spēlei pieteikuši 22 hokejistus (divus vārtsargus, septiņus aizsargus un 13 uzbrucējus). Sastāvā ir notikušas nelielas izmaiņas: atgriezies Mārtiņš Cipulis, bet Gunārs Skvorcovs neliela savainojuma dēļ spēlei tiks pieteikts kā 13. uzbrucējs. Vārtus šodien sargās Jakubs Sedlāčeks.

Rīgas Dinamo sastāvs:

Vārtsargi: #36 Jakubs Sedlāčeks (#38 Džefs Delorjē);

Aizsargi: #9 Krišjānis Rēdlihs (A) - #44 Oskars Cibuļskis, #11 Kristaps Sotnieks - #23 Aleksandrs Jerofejevs, #5 Čārlzs Genovejs - #7 Mārtiņš Porejs, #28 Ralfs Grīnbergs;

Uzbrucēji: #71 Roberts Bukarts - #55 Linuss Vidells - #19 Miķelis Rēdlihs, #10 Lauris Dārziņš (C) - #89 Broks Troters - #70 Miks Indrašis, #18 Rodrigo Ābols - #25 Andris Džeriņš - #87 Gints Meija, #17 Kaspars Saulietis - #96 Māris Bičevskis - #47 Mārtiņš Cipulis, #13 Gunārs Skvorcovs.

Šajā mačā rīdziniekiem joprojām nevarēs palīdzēt aizsargs Milans Jurčina, kurš guvis ķermeņa augšdaļas muskuļa savainojumu un izlaidīs ceturto cīņu pēc kārtas.

Šī abām komandām būs ceturtā savstarpējā tikšanās reize šosezon. 13.oktobrī Dinamo izbraukumā zaudēja ar 1:2, 22.novembrī Rīgā tika gūts panākums ar 4:2, bet 15.janvārī SKA viesos tika pie uzvaras pēcspēles metienos ar 3:2.

Rīgas Dinamo komanda, sākot ar pagājušā gada izskaņu, aizvadīja ļoti sekmīgu spēļu sēriju, kas tai ļāva iesaistīties saspringtā cīņā par iekļūšanu Gagarina kausa turnīrā. Tomēr iepriekšējos divos mačos rīdzinieki zaudējuši un pašlaik viņu izredzes uz vietu izslēgšanas cīņās jau var saukt par ļoti mazām.

Pēc šī mača Rīgas Dinamo komandai būs nedēļas pārtraukums un nākamajā trešdienā tiks iesākta sezonas noslēdzošo četru maču sērija viesos. Tajās izbraukumā būs jāsacenšas ar Bratislavas Slovan, Zagrebas Medveščak, Minskas Dinamo un Mitišču Atlant komandām.

Pašlaik Rietumu konferences kopvērtējumā Latvijas vienība ar 71 punktu 55 mačos atkritusi uz 11.vietu. Astotajā pozīcijā esošajai Pētera Skudras trenētajai Ņižņijnovgorodas Torpedo komandai ir par pieciem punktiem vairāk, turklāt tā aizvadījusi par diviem mačiem mazāk.

Tikmēr SKA ar 115 punktiem 55 spēlēs ieņem otro vietu konferencē.