28.07.2012. 13:52
Šodien Londonas olimpiādē savā pirmajā spēlē pludmales volejbolā Aleksandrs Samoilovs un Ruslans Sorokins skaistā spēlē trīs setos pārspēja Polijas pāri Gžegožs Fijaleks/Mariušs Prudeļs - 12:21, 21:15, 15:12.

Aleksandrs Samoilovs un Ruslans Sorokins pirmajā spēlē savā D apakšgrupā tikās ar Polijas pāri Gžegožu Fijaleku un Mariušu Prudeļu. 1. setā jau pašā sākumā mūsējie tika priekšā ar 2:0, Sorokinam labi darbojoties blokā. Tomēr poļi pēc neveiksmīga Sorokina māņsitiena ātri atguvās (2:2). Samoilova bloks pēc brīža atkal deva minibreiku un 4:2. Turpinājums nesekoja - pāris Samoilova neprecīzi sitieni otrajā pieskārienā, Sorokina kļūda gremdē, poļu bloks un no 5:3 jau 5:9. Fijaleks/Prudeļs ne tikai turēja vadību, bet pat ievērojami to palielināja - 16:6... Poļi 1. setu uzvarēja ar pārliecinošo 21:12.

Arī 2. setu mūsējie sāka ar 2:0, pēc tam arī 4:1, 5:2, atšķirībā no 1. seta vismaz sākumā attīstot savu panākumu. Samoilova veiksmīga serve, bumbai skarot tīklu, pēc brīža ieguva arī 6:2, poļiem prasot minūtes pārtraukumu. Pēc pauzes Fijaleks sita autā (7:2). Latvieši katrā epizodē cīnījās līdz galam, brīžiem palīdzēja Samoilova emocijas un 10:4. Samoilovs gremdēja, poļi pieļāva kļūdas, un 2. sets ritēja pilnīgi pretēji 1. setam. 12:5, 13:7, 14:7 (Sorokina bloks), 16:8, un mūsējie strauji tuvojās izlīdzinājumam pa setiem. Brīnumi šai setā nenotika, un mūsu pāris 2. setā uzvarēja ar 21:15.

Arī izšķirošo 3. setu labāk sāka mūsējie - pēc diviem Samoilova punktiem ar māņsitienu kļūdījās poļi un 3:1. Pie 5:3 gremdi netrāpīja Prudeļs, un 6:3! Pēc poļu minūtes pārtraukuma pāri mainījās sekmīgiem uzbrukumiem, kas, protams, bija parocīgi latviešiem - 7:4, 8:5. Šai brīdī vēl labāk - Samoilovs divreiz ļoti precīzi ieservēja un 10:5! Skaisti brīži turpinājās - Saša izvilka grūtu bumbu, un Sorokins iemeta bumbu poļu laukuma pusē un 11:5. Pijaleks/Prudeļs pievilka līdz 7:11, un mūsējie prātīgi paņēma pauzi. Fijaleks ieservēja tīklā, bet pēc viena pretinieku punkta Sorokins ar otro piespēli labi gremdēja. Poļi nekādi nespēja pietuvoties, un latvieši 3. setu uzvarēja ar 15:12, uzvarot arī visu maču!

Atgādinām, ka Olimpiskajā turnīrā pludmales volejbolā pavisam piedalās 24 pāri, kuri ir sadalīti sešās grupās pa četriem pāriem katrā. Katras grupas pirmo divu vietu ieguvēji, kā arī divi labākie pāri no 3. vietām pa taisno iekļūs 1/8 finālā, kamēr vēl divi 1/8 finālisti tiks noskaidroti papildus mačos starp pārējiem četriem pāriem, kas ieņēmuši 3. vietu. Savukārt visu grupu pastarīšiem turnīrs būs beidzies. D apakšgrupas otrā spēle starp amerikāņiem Džeiku Gibu un Šonu Rozentālu un dienvidāfrikāņiem Frīdomu Čiju un Grantu Goldšmitu notiks vakara sesijā.