03.06.2016. 10:03
Pirmo zaudējumu Eiropas čempionātā pludmales volejbolā šorīt piedzīvoja pašreizējie titula īpašnieki Aleksandrs Samoilovs un Jānis Šmēdiņš. Latvieši cīņā par uzvaru grupā un vietu astotdaļfinālā ar 1-2 (21:16, 18:21, 13:15) piekāpās itāļiem Mateo un Paolo Ingrosso.

Pēc divām smagām uzvarām trīs setu cīņās Aleksandram Samoilovam un Jānim Šmēdiņam šorīt bija iespēja nodrošināt uzvaru grupā un automātiski iekļūt astotdaļfinālā. Pie divām uzvarām tika arī latviešu pretinieki Mateo un Paolo Ingrosso, kuru mērķis bija tieši tāds pats.

Pirmā seta pirmā puse aizritēja līdzīgā abu duetu cīņā. Punkti krājās pakāpeniski, bet minimālā vadībā, ejot tehniskajā pārtraukumā, bija Samoilovs un Šmēdiņš. Pēc tehniskā pārtraukuma latviešiem izdevās tikt pie eisa, kas ievadīja nelielu izrāvienu (14:11). Itāļi uz brīdi divus punktus atspēlēja, bet tikpat ātri pazaudēja trīs, pieprasot pārtraukumu. Seta izskaņā vairs nekādi brīnumi nenotika, Samoilovam un Šmēdiņam esot pārākiem ar rezultātu 21:16.

Otrais sets sākās ar cīņu punkts punktā līdz Samoilovam un Šmēdiņam izdevās pārņemt minimālu vadību. Uzreiz pēc tam sekoja Itālijas dueta atbildes izrāviens, piespiežot latviešus ņemt pārtraukumu pie nelabvēlīga rezultāta 4:7. Pēc tā itāļi kļūdījās servē, bet Samoilovs atzīmējās ar diviem blokiem. Ar Šmēdiņa darbību aizsardzībā tomēr bija par maz, lai izspēlē gūtu punktu un panāktu neizšķirtu. Ilgi līdz tam gan nevajadzēja gaidīt, kā arī Šmēdiņam bija lieliska iespēja izvirzīt Latvijas duetu vadībā. Pirms pārtraukuma Šmēdiņš palika Paolo Ingrosso liktajā blokā, kas itāļiem deva divu punktu pārsvaru - 11:9.

Seta otrajā pusē ar atspēlēšanos nevedās. Itāļi spēlēja uz Samoilovu, ar kura pūlēm bija par maz. Itālijas duets izvirzījās vadībā ar 17:14, esot ļoti tuvu uzvarai setā. Samoilovam izdevās raidīt neparocīgu servi, pēc kuras izdevās nospēlēt aizsardzībā, bet uzbrukuma noslēgumā bumba lidoja autā. Vairs latviešiem iespējas netika dotas, setam noslēdzoties ar nelabvēlīgu rezultātu 18:21.

Izšķirošo trešo setu ar diviem punktiem sāka itāļi, atkal nostādot latviešus iedzinējos. Pavērsienu varēja panākt Samoilovs, nospēlējot aizsardzībā, bet pēc tam bumba tika piecelta pārāk tuvu tīklam un raidīta autā. Beidzot Šmēdiņam izdevās raidīt neparocīgu servi, pēc kuras izdevās atspēlēties aizsardzībā un atjaunot līdzsvaru uz tablo (9:9). Itāļi riskēja un centās servēt uz gala līniju, tādējādi gribot tikt pie eisa. Tik vajadzīgo punktu mača izskaņā pēc labas darbības aizsardzībā guva Mateo Ingrosso. Latviešiem bija visas iespējas atspēlēt abas mačbumbas, bet pie otrās itāļi tomēr guva punktu. Samoilovs vēl centās diskutēt ar mača tiesnesi, bet lieki. Latvijas duets zaudēja maču ar 1-2 (21:16, 18:21, 13:15).

Līdz ar to Samoilovs un Šmēdiņš šodien aizvadīs maču izslēgšanas turnīra pirmajā kārtā. Latviešu pretinieki noskaidrosies vēlāk, kad būs noslēgušās visas atlikušās grupu turnīra spēles.