12.10.2013. 11:24
Šodien pusfināla cīņu Sanpaulu „Grand Prix” izcīņā Sanpaulu, Brazīlijā, aizvadīs Latvijas duets Aleksands Samoilovs un Jānis Šmēdiņš. Ceļu uz vietu finālā viņiem aizšķērso brazīlieši Pedru Salgadu un Brunu Šmits, kuri arī ir latviešu sīvākie sāncenši FIVB rangā. Spēles sākums 19:00 pēc Latvijas laika.

Vakar ceturtdaļfinālā Samoilovs/Šmēdiņš divos setos pieveica poļu pāri Losjaku un Kantoru (21:16, 21:16), un pagaidām turnīrā Sanpaulu vēl nav piedzīvojuši zaudējumu. Tiesa, šodien pašreizējos FIVB ranga līderus sagaida ļoti nopietns pārbaudījums savu tuvāko konkurentu izskatā. Brazīlieši Pedru Salgadu un Brunu Šmits šajā turnīrā piecās spēlēs zaudējuši tikai vienā setā, bet FIVB rangā ieņem otro vietu un jau pauduši vēlmi pēc Sanpaulu pakāpties vienu vietu augstāk.

„Zinām, ka tas nebūs viegli, jo Latvijai ir ļoti laba komanda un viņiem rangā ir pārsvars,” atklāj Salgadu. „Latvieši šobrīd arī uzvar visus pēc kārtas, taču domāju, ka es un Brunu varam viņus apsteigt, jo esam mājinieki un spēlēsim savu skatītāju priekšā. Savas valsts līdzjutēju atbalsts ir milzīga vērtība, un ceru, ka tas mums palīdzēs.”

No Brazīlijas līdzjutējiem gan nebaidās Samoilovs, kurš pēc vakardienas uzvaras ceturtdaļfinālā paudis savu prieku, ka beidzot būs iespēja spēlēt centrālajā laukumā: „Brazīlija ir pludmales volejbola centrs. Pavisam noteikti, ka šis mačs būs ļoti grūts, taču mēģināsim parādīt savu labāko sniegumu, lai atstātu brazīliešus aiz sevis.”

Uzvaras gadījumā Samoilovs/Šmēdiņš finālmaču aizvadīs rīt, savukārt spēle par trešo vietu norisināsies šodien vakarā (sākums 22:00). Otrajā pusfināla pārī sacentīsies amerikāņi Fils Dalhauzers un Keisijs Dženingss pret spāņiem Pablo Erreru un Adrianu Gaviru. Tieši spāņi ceturtdaļfinālā no cīņas izslēdza citu amerikāņi pāri Lucenu/Dohertiju, savukārt Samoilovs/Šmēdiņš ir vienīgie Latvijas pārstāvji šajā turnīrā, kurš ir priekšpēdējais posms FIVB "Grand Slam" kalendārā.