26.07.2014. 12:34
Latvijas pludmales volejbola duets Aleksandrs Samoilovs un Jānis Šmēdiņš piektdien ASV notiekošo Longbīčas «Grand Slam» sērijas posmu noslēdza dalītā piektajā vietā.

• Samoilovs/Šmēdiņš netiek līdz pusfinālam Berlīnas «Grand Slam» posmā 2014. g. 19. jūlijs

Ar piekto numuru izliktie FIVB pasaules ranga līderi piektdien aizvadīja trīs izslēgšanas turnīra spēles. Pirmajā kārtā viņi ar 2-0 (21:13, 21:14) apspēlēja ar 31.numuru izliktos mājiniekus Keisiju Dženingu un Džeimsu Eiveriju Drostu, kuri šosezon Pasaules kausa apritē vēl nebija startējuši, turpinājumā ar 2-0 (21:9, 21:19) pārspēja Elisonu Čeruti un Brunu Šmitu no Brazīlijas, kuriem ticis trešais numurs, bet ceturtdaļfinālā ar 1-2 (18:21, 21:15, 13:15) piekāpās ar 25.numuru izliktajiem amerikāņiem Todam Rodžersam un Tiodoram Bruneram.

Otrs Latvijas duets Mārtiņš Pļaviņš un Aleksandrs Solovejs posmu noslēdza dalītā devītajā vietā. Izslēgšanas spēļu pirmajā kārtā viņi ar rezultātu 2-0 (21:12, 21:14) apspēlēja kanādiešus Džošu Binstoku un Semu Šekteru, kuri bija izlikti ar 32.numuru, bet turnīra astotdaļfinālā ar 29.numuru izliktais duets ar rezultātu 0-2 (18:21,11:21) piekāpās sacensību otrajam numuram poļiem Gžegožam Fijalekam un Mariušam Prudelam.

Šis kļuvis par Pļavina/Soloveja sekmīgāko rezultātu «Grand Slam» posmos viņu kopējā karjerā.

Pirms tam apakšgrupu turnīrā Samoilovs un Šmēdiņš izcīnīja divus panākumus trijos mačos, ieņemot otro vietu E apakšgrupā, bet Pļaviņš/Solovejs tika pie vienas uzvaras, bet tas neliedza ieņemt otro vietu D apakšgrupā.

Samoilovs/Šmēdiņš iepriekšējā «Grand Slam» posmā Nīderlandē pēc divu posmu pārtraukuma tika līdz ceturtdaļfinālam, bet Pļaviņš/Solovejs pēc divu sacīkšu pārtraukuma piedalījās posma pamatsacensībās, jo šoreiz viņi izvairījās no starta kvalifikācijā.