26.09.2015. 09:36
Latvijas vadošais pludmales volejbola pāris Aleksandrs Samoilovs un Jānis Šmēdiņš mačā par trešo vietu Sjameņas «Open» kategorijas turnīrā sestdien ar rezultātu 2-0 (21:17, 21:13) pieveica Mārtiņu Pļaviņu un Haraldu Regžu.

Mača ievadā minimālu vadību ieguva Pļaviņš un Regža, ko viņi noturēja līdz pirmā seta vidum. Samoilovs un Šmēdiņš vadību pirmoreiz ieguva uzreiz pēc tehniskā pārtraukuma, bet seta beigās jau panāca drošu vadību, triumfējot ar 21:17.

Savukārt otrajā setā Samoilovs un Šmēdiņš jau dominēja mačā, svinot samērā pārliecinošu uzvaru.

Pirms tam sestdienas rītā notikušajos pusfinālos abi Latvijas pāri cieta zaudējumus - turnīra galvenie favorīti, ar pirmo numuru izliktie Samoilovs un Šmēdiņš pusfinālā ar 1-2 (21:16, 20:22, 11:15) piekāpās sacensību septītajam numuram vāciešiem Markusam Bekermanam un Larsam Flīgenam, bet ar devīto numuru izliktie Pļaviņš un Regža tikpat saspringtā cīņā ar 1-2 (17:21, 21:19, 11:15) zaudēja amerikāņiem Filipam Dalhauzeram un Nikolasam Lusenam, kuri izlikti ar otro numuru.

Pļaviņam un Regžam šis bija sekmīgākais turnīrs līdzšinējā kopējā karjerā, neskaitot vasaras ievadā gūto triumfu vēsturē pirmajās Eiropas spēlēs. Pļaviņš Pasaules kausa etapos pusfinālā iekļuva pirmoreiz kopš pērnā gada vasaras sākuma, kad viņš duetā ar Aleksandru Soloveju triumfēja «Open» posmā Anapā. Savukārt Regža ko tādu paveica pirmoreiz karjerā.

Tikmēr Samoilovs ar Šmēdiņu bija uzvarējuši divos Pasaules kausa posmos pēc kārtas, triumfējot «Open» raudzes turnīros Riodežaneiro un Sočos. Viņi turpina kāpt Riodežaneiro olimpisko spēļu rangā un nākamajā nedēļā jau, iespējams, būs sasnieguši pirmo piecinieku.

Kā zināms, šo sacensību ievadā Samoilovs un Šmēdiņš triumfēja A apakšgrupā, trīs spēlēs izcīnot trīs uzvaras, līdz ar to izslēgšanas spēles sākot uzreiz no otrās kārtas jeb astotdaļfināla, kur ar 2-0 (21:10, 21:13) pārliecinoši pārspēja ar 29.numuru izliktos amerikāņus Teiloru un Trevoru Krebsus, bet ceturtdaļfinālā ar 2-0 (21:8, 21:17) droši apspēlēja spāņus Fransisko Alfredo Marko un Kristiānu Garsiju, kuri izlikti ar 14.numuru.

Tikmēr Pļaviņš un Regža apakšgrupā izcīnīja divas uzvaras trīs dueļos, ierindojoties otrajā vietā, kas lika izslēgšanas turnīru sākt no pirmās kārtas un piektdien bija nepieciešams aizvadīt trīs mačus. Vispirms Latvijas pāris pirmajā kārtā ar 2-0 (21:12, 21:15) apspēlēja Venecuēlas duetu Rolando Ernandesu un Honatanu Golindano, kuriem sacensībās bija 30.numurs, otrajā kārtā ar 2-1 (17:21, 23:21, 15:11) uzvarēja japāņus Katsuhiro Širatori un Jošiumi Hasegavu, kuri bija izlikti ar 28.numuru, bet pēc tam ceturtdaļfinālā ar 2-0 (21:16, 21:18) uzvarēja sacensību trešo numuru Bartošu Losjaku un Pjotru Kantoru no Polijas, kuriem Pļaviņš jau vairākkārt šogad bija zaudējis.

Pludmales volejbola Pasaules tūres sezonā vīriešiem ir astoņi «Open» kategorijas posmi, un Sjameņā notiek piektais no tiem. Jau aizvadīti visi pieci «Grand Slam» turnīri un trīs «Major» kategorijas turnīri, kā arī Nīderlandē risinājās pasaules čempionāts. Vēl nākamajā nedēļa gaidāms arī sezonas finālturnīrs ASV, kurā Latvijas sportisti nepiedalīsies.

Visos Pasaules tūres turnīros volejbolisti cīnās par Starptautiskās Volejbola federācijas (FIVB) pludmales volejbola pasaules ranga punktiem, kuri būs svarīgi, cīnoties par olimpiskajām ceļazīmēm uz 2016.gada Riodežaneiro olimpiskajām spēlēm.

Atlase Riodežaneiro olimpiskajām spēlēm sākās 1.janvārī. 15 pāri Olimpiādei kvalificēsies pēc pasaules ranga, kurā skaitīs 12 labākos turnīrus pusotra gada laikā, piecas komandas tiks kā Kontinentālā kausa uzvarētājas no katra kontinenta, vēl vienu vietu saņems šī gada pasaules čempionāta uzvarētāji, bet divas vietas neilgi pirms olimpiskajām spēlēm sadalīs otro un trešo vietu ieguvēji Kontinentālajā kausā. Ja Pasaules rangā reāli par dalību Olimpiādē cīnās vienīgi Samoilovs un Šmēdiņš, Latvijas vīru dueti saglabā cerības uz otrās ceļazīmes iegūšanu arī Kontinentālajā kausā.

Jēkabpils Lūši, sporta klubs Zīlāni, "Dārzupītes" 4, Kūku p., Krustpils n., LV-5222